Hülya Avşar'dan MHP Genel Sekreterine: Sana ne lan, bekliyorum sete

Hülya Avşar'dan MHP Genel Sekreterine: Sana ne lan, bekliyorum sete
Hülya Avşar'dan MHP Genel Sekreterine: Sana ne lan, bekliyorum sete
12 Eylül döneminde idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu'nun hayatının anlatıldığı 'Veda Mektubu-Ankara Yazı' filminde Pehlivanoğlu'nun annesini canlandıracak olan Hülya Avşar'a "O seti başına yıkarız" diyen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'a çok sert yanıt geldi. Hülya Avşar, Ataman'a "Sana ne lan, seni araştırırsak neler çıkar kimbilir dibinden, ondan da banane... Bekliyorum sete hem de arkama sizin gibi parti gücünü almadan, tek bir kadın olarak" yanıtını verdi.

RADİKAL - Hülya Avşar’dan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’a aynı sertlikte yanıt geldi:Sana ne lan! Bekliyorum sete...

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, oyuncu Hülya Avşar’ın askeri darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatının anlatıldığı ‘Veda Mektubu- Ankara Yazı’ filminde rol alacak olmasına tepki göstermiş “Kendi çocuğuna anne olmaktan uzak bir tipi de şehidimizin annesi rolünde oynatma hadsizliğine soyunan bu kanal bilmelidir ki, şehitlerimizin istismar malzemesi yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. O seti başına yıkarız” demişti.

MHP'den Hülya Avşar'a: O seti başına yıkarız!

Hülya Avşar, hurriyet.com.tr aracılığıyla Büyükataman’a sert bir cevap verdi:

"Velev ki bir partiye destek veriyorum.
Velev ki Ello kızı Malakanım.
Velev ki Hülya Avşarım.
Velev ki Beşiktaşlıyım.
Velev ki Kürdüm
Velev ki Türküm

Sana ne lan, seni araştırırsak neler çıkar kimbilir dibinden, ondan da banane. Bana Ello kızı Malakan diyerek bölücülük yapan, sanatımla kişiliğimi karıştıran, fikirlerime saygı duymayarak demokrasiye, özgürlüğe karşı olduğunu gösteren sen kimsen, ben bu filmde oynayacağım, sizde gelin engelleyin.

32 yıllık sanat hayatımı, ne size ne de başka bir partiye göre yönlendirmeyeceğim. Şunu bilin ki Hülya Avşar kısacası sanat ve sanatçı partiler üstüdür. HADDİNİZİ BİLİN.

Hele ki anneliğime laf söylerseniz, tek başıma bir kadın olarak sizinle başederim. Bekliyorum sete hem de arkama sizin gibi parti gücünü almadan, tek bir kadın olarak."