Hülya Koçyiğit: Akil İnsanlar heyetinden ayrılırım

Hülya Koçyiğit: Akil İnsanlar heyetinden ayrılırım
Hülya Koçyiğit: Akil İnsanlar heyetinden ayrılırım
Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan Hülya Koçyiğit, gizli bir planın parçası olduğunu hissetmesi durumunda heyetten ayrılacağını söyledi.

Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan Hülya Koçyiğit, CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu ‘Aykırı Sorular’ programında heyetle ilgili sorulara cevap verdi.

"Gizli bir planın parçası olduğunuzu hissettiğiniz oluyor mu?" sorusuna "Tabi ki hayır" diyen Koçyiğit, "Onu hissedersem bu göreve devam etmemek için izin isterim" dedi.

"İşte silahlar sustu. Şimdi halkın siyasete, demokrasiye yakınlaşması gerekiyor" diyen Koçyiğit şunları söyledi:

Ben bunu son derece inanarak yapıyorum. Çünkü barışın olacağına inanıyorum. Toplumun içinden geçtiği bu 30 yıllık sürecin içinde yaşadıkları ve bugün vardığımız nokta bir umut ışığı. Terör bitiyor, PKK yurdu terk ediyor. Artık silahlar değil, söz konuşacak. Siyaset konuşacak. Bugüne kadar demokrasi diye yırtıyorduk kendimizi. Oldu işte.

Akil insanlara 45 bin lira, 75 bin lira veriliyor diyenler var. Bu parayla pulla yapılacak değil. 50 yıllık kariyerinizi ortaya koyuyorsunuz. Para için yapılacak şey mi bu?


  http://www.radikal.com.tr/113277811327786

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hissetmiyor musunuz... - citizen

  Hülya hanım... Bu ülkede herkesin hakkıdır neler olup-bittiğini öğrenmek. Eğer böyle bir süreç başlamışsa ne gibi konularda mutabık kalınarak başlatılmıştır. Onlarca yıldır kan ve gözyaşı olarak yaşanılan bir sürecin sonlanacak olması özel çıkar grupları hariç kimin hoşuna gitmez. İstenilen gayet açık. İki taraf için de kim nelerden vazgeçmiştir, kim kimlere neler için, hangi konularda söz vermiştir. Nu kadar basit... Siz biliyor musunuz bu soruların cevabını. Ya da mesela benim medyadan öğrendiklerimden farklı olarak birşey biliyor musunuz. Eğer biliyorsanız siz açıklayın. Bilmiyorsanız neyi-kime-nasıl anlatacaksınız. Demek ki kullanılıyorsunuz demektir. Akil insanlık hoş bir etiket ama.., aması var işte. Şimdi bu sayfalarda mesela bu yorum için parmakları ile "beğenmedim" tuşuna basacak olanlara da soralım... Sizler biliyor musunuz peki az önceki soruların cevabını. Bunlar barış düşmanı filan diye zırvalamadan önce bir düşünün bakalım. Türk ya da kürt olmak farketmez. İnsan olabilmek vatandaşlık hakkını kullanmak hakkını da verir.

  Hülya Koçyiğit daima şükranla anılacaktır - nehirdeniz

  Radikal'in başlığı bazılarının bilinçaltını hemen faş ediveriyor. Ne denirse densin (Amerika'nın projesi, vs,) süreç gayet iyi yönetiliyor. Çok ufak grupların cılız protestoları dışında herhangi bir karşı duruş sergilenmedi. En güçlü tepkileri gösteren MHP genel başkanı Devlet Bahçeli bile farkındaysanız giderek söylemini yumuşatıyor. CHP'nin üst yapısına bakmayın, tabanın büyük bölümü bu süreci destekliyor. Hülya Koçyiğit Hanımefendiye gelince.. Hiçbir şeyi hatırlanmasa bile bu gönül köprüsü projesine yaptığı katkı hem Türkler hem de Kürtler nezdinde daima şükranla anılacaktır.

  halamı hazmedemediniz. - Agér

  bu habere yapılan yorum ve katılımlara bakıyorumda; radikali ülkücüler okumadığına göre chpli ulusalcılar dadanmış. (şu barıştan rahatsız olan sözde sosyalistler/aslında onlar gizli mhp li)

  Zaten kullanılıyorsunuz - brotherlouie

  Emperyalizm sizleri milletin önüne yem olarak attı. Gittiğiniz her ilde protestolarlakarşılaşıyorsunuz. Görünen o ki bu millet size el bebek gül bebek bu ülkeyi böldürtmeyecek. Kan akıtılarak kurulan bu ülke ancak kan akıtılarak bölünebilir. Ülkenin yüzde 5'ini bile oluşturmayan ve bu topraklarda hiç bir söz hakkı bulunmayan şeriatçılara bu ülkeyi asla böldürmeyeceğiz.

  HÜLYA HANIMEFENDİ - pispor

  ben sizi ilk flimden bu güne kadar tanıdığım kadarı ile o ilk hanımefendi tavırlarınızdan bu güne hiç değişmemişsiniz.Gizli bir plan yok.iki tarafın anlaşması ile barış kardeşlik müzakereleri başladı.İmralı ve Hükümet.hükümet kürtlere hukusal ve siyasal taleplerine sıcak baktı ve bu süreç başladı.burada gizli olan bir şey yok.Eğer korkunuz bu ülkenin bölünmesi sendromu ise bunun imkansız olduğunu sizin benden daha fazla bilmeniz gerekir.Mümkünü yoktur bu iki halkın birbirinden kopmasına.Korktuğum gizli plan TC hükümetinin olabilir çünkü kürt tarafı verdiği sözün arkasında ama hükümetin daha güven verici bir açıklması yok.eğer zaten bu hükümetin ve tc nin bir oyunu ise işte korku burada başlar.Yani açıkçası Hükümet gerilla yurt dışına çıkarıp tüm önlemlerini yine güvenlik olarak alıp gerillayada imha dayatırsa "yani böyle bir gizli planı" varsa işte hanımefendi bu ülke için kiyametin başlangıcı olur.Süriyenin aynısı bu ülkede olur bundan korkabilirsin.

  yazıık - gazetey

  Jody Foster ve diğerleri ABD nin en prestijli okullarını bitirmek için yıllarını veriyorlar. Sanatçılık sadece kamerayı görünce rol yapmak değil. Hülya hanım daha çoook pişman olacak. Sonuç 50 yıllık kariyerine ne yazacak göreceğiz. İyi yazamayacağı belli. Bence sorduğu sorunun cevabını Dünya, ve Türk ve Türkiye tarihini okuyarak rahatlıkla verebilir. Ama zamanı yok tabii. Bilgisizsen sürüden farkın kalmaz. Yazık.