Hurda eşyadan dört Kalaşnikof

Irak Büyükelçiliği tarafından hurdacıya satılan iki çelik kasadan dört Kalaşnikof ve iki Saddam Hüseyin fotoğrafı çıktı...

ANKARA - Irak Büyükelçiliği'nin sattığı eşya arasında bulunan iki çelik kasadan dört adet Kalaşnikof marka silah çıktı. Silahlar polise teslim edildi. Ulus İtfaiye Meydanı'nda ikinci el eşya alım satımı yapan bir firmanın ihbarı üzerine harekete geçen polis, söz konusu adreste bulunan dört adet silaha el koydu. Silahların, yaklaşık iki ay önce Irak Büyükelçiliği'nden 2 bin YTL karşılığı alınan hurda eşya arasındaki iki kasadan çıktığı öğrenildi.
Kapıları kilitli olduğu için iki aydır açamadıkları çelik kasaları açtırmak için çilingir çağırdıklarını belirten firma yetkilisi Levent Ergin, kasa içinden dört uzun namlulu Kalaşnikof marka silah, bu silaha ait şarjör ve mermiyle eski Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in iki fotoğrafının çıktığını söyledi. Emniyet'e durumu bildirdiklerini belirten Ergin, gelen polislerin silahlara el koyduğunu ve incelemek üzere Emniyet'e götürdüklerini kaydetti. Ergin, satın aldıkları diğer eşyanın ise büyükelçiliğe ait koltuk takımları, çelik dolaplar, fotokopi ve faks cihazlarıyla kamera gibi hurda malzeme olduğunu söyledi.