Hurda parçalarla otomobil yaptı

Hurda parçalarla otomobil yaptı
Hurda parçalarla otomobil yaptı
Sivas'ta yaşayan 25 yaşındaki Fatih Kütük toplama parçalardan otomobil imal etti. Kütük, kilometrede 10 kuruşluk yakıt tüketen aracın kaporta kısmını buzdolabı ve çamaşır makinesi gövdesinden oluşturdu

SİVAS- Yıldızeli İlçesi’ne bağlı Kalın Beldesi’nde yaşayan evli 1 çocuk babası meslek lisesi Fatih Kütük, kendi çabasıyla otomobil yaptı. Sivas Belediyesi’nin yan kuruluşu Özbelsan A.Ş.’de işçi olarak çalışan Fatih Kütük’ün tek kişilik otomobili belde sakinlerinin ilgi odağı oldu.

KİLOMETREDE 10 KURUŞLUK YAKIT TÜKETİYOR

Kilometrede 10 kuruşluk yakıt tüketen otomobili ile köyde gezinti yapan Kütük şunları anlattı:

"Bu otomobili yaparken parçaları tamamen değişik yerlerden aldım. Motoru motosiklet motoru parçaları. Hepsi derme çatma, hurdacıdan alma. Yaptığım bu araçta bir otomobilde olması gereken her şey var. Aracın farları otomobil farı, ön amortisörler bisikletten alınma, arka amortisörler motosikletten alınma, 4 tane süspansiyonumuz var. Kaportasının birazı buzdolabı, birazı da merdaneli çamaşır makinesinin sacından oluşturuldu. Bu aracı haftada bir gün çalışmak suretiyle 5 ayda tamamladım."
Fatih Kütük, bundan sonraki hedefinin bir yarış aracı, ya da bir çöl aracı yapmak olduğunu söyledi.(dha/Halife Yalçınkaya)


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Çocuk

  ,

  yakıt