Hurda patlaması: Yedi öğrenci yaralı

Sultançiftliği'nde saat 09.30 sıralarında toprağa gömülü hurdanın patlaması sonucu ikisi ağır yedi öğrenci yaralandı.

İstanbul Gaziosmanpaşa'da saat 09.30 sıralarında meydana gelen patlamada, ikisi ağır yedi öğrenci yaralandı.
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, çocukların Sultançiftliği'nde toprağa gömülü halde buldukları ve patlamaya neden olan çuval içindeki 14 parça askeri malzemenin incelendiğini bildirdi. Cerrah, patlamanın gerçekleştiği Sultançiftliği İsmetpaşa Mahallesi Ordu Caddesi 62. Sokak'ta incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından basın mensuplarının olaya ilişkin sorularını cevaplandıran Cerrah, Fevzi Kutlu Kalkancı İlköğretim Okulu'ndan yedi öğrencinin, okula 300 metre mesafede boş bir arazide toprağa gömülü halde bir çuval bulduklarını ve çuvalın içinde de 14 parça askeri malzeme olduğunu söyledi. Çocukların bu çuvalı, içinde sarı bir pirinç parçası gördükleri için satmak amacıyla hurdacıya götürdüklerini, ancak hurdacının bunları almadığını anlatan Cerrah, çuvalın daha sonra patlamanın olduğu yere getirildiğini kaydetti. Çocuklardan birinin sarı pirinç parçayı metalden ayırmak için yere vurması sonucu patlamanın meydana geldiğini ifade eden Cerrah, olayın, çocukların merakından dolayı oluştuğunu bildirdi.
Çuvaldaki askeri malzemelerin ne olduğu konusunun henüz kesinleşmediğini, bu konudaki çalışmaların sürdüğünü kaydeden Celalettin Cerrah, malzemelerin seri numaralarının da incelendiğini söyledi.

KALBİNE BOMBA PARÇASI GELMİŞ

Özel Bahat Hospital Başhekimi Dr. Aybars Alemdaroğlu, Gaziosmanpaşa'daki patlamadan sonra hastanelerine getirilen çocuklardan Bayram Aras'ın kalbine bomba parçası isabet ettiğini, Fırat Tutaş'ın da midesinin delindiğini bildirdi.
Dr. Alemdaroğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, patlamanın ardından hastanelerine yedi çocuğun yaralı olarak getirildiğini, bunlardan birinin gözünde yaralanma bulunduğunu, birinin de ayağının parçalanmış olduğunu ifade etti. Ağır yaralı olan iki çocuğun, başka hastaneye nakledildiğini anlatan Dr. Alemdaroğlu, hastanelerinde tedavileri sürdürülen Bayram Aras'ın kalbine bomba parçası isabet etmiş olması, Fırat Tutaş'ın da midesinin delinmesi nedeniyle ameliyat edildiklerini anlattı. Diğer üç çocuğun sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade eden Dr. Alemdaroğlu, bu çocukların tedavilerinin yatarak sürdürüldüğünü kaydetti. Bu arada, yaralanan çocuklardan Nesim Kurt, halı sahanın yanında bulunduğu sırada gelen 'Mücahit' adlı arkadaşının, elindeki demir parçasını yere vurunca patlama olduğunu anlattı. Görgü tanıklarından Hayrettin Yıldırım da, patlama sesini duyunca olay yerine gittiğini ve yaralı çocukları hastaneye götürdüğünü söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7431457431450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.