Hurda toplamak için yarış atlarını çaldılar

Hurda toplamak için yarış atlarını çaldılar
Hurda toplamak için yarış atlarını çaldılar
Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde bulunan haradan 2 İngiliz yarış atı çalan 3 kişi yakalandı. Şüphelilerin, atları arabaya koşarak hurda toplama işinde kullanmak istediklerini söylemesi herkesi şaşırttı.

RADİKAL - Kocaeli’nde yarış atlarıyla ünlü Ketenciler Köyü’ndeki haradan dün gece 2 İngiliz yarış atı çalındı. Hara sahipleri hemen jandarma ekiplerine durumu haber verdi. Harekete geçen jandarma bölgedeki mobese kayıtları inceleyerek hırsızların çaldıkları atları İzmit’in Tavşantepe Mahallesi’ne götürdüğünü tespit etti.

Kartepe ilçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışmaları sonucu iki İngiliz atı bulundu. Şüpheliler Levent S., Gökhan P. ve Metin Ş. gözaltına alındı. Jandarma çalınan atları hara sahibine teslim ederken, ifadeleri alınan şüpheliler, yaklaşık 100 bin lira değerindeki bu atları arabaya koşup hurda toplama işinde kullanmayı planladıklarını söyledi.

Şüpehiler ifadelerinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.  

(Ergün AYAZ/DHA)


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Ünlü

  ,

  Gece

  ,

  ilçe

  ,

  lira

  ,

  jandarma

  http://www.radikal.com.tr/130486913048692

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Elit hurdacı olacaklar! - guru

  Olayı bir pazarlama projesi olarak değerlendirmek gerekiyor. Arabanın önüne İngiliz tayı koşarak hurdacılıkta fark yaratmak istiyorlar. Nasıl casus Kemal , " İngiliz Kemal" olarak daha pazarlanabilir ve prestijli bir casus oluyorsa hurdacının da "İngiliz"i bir başka olur.

  çalmışlar mı? Sahipsiz mi sanmışlar? - Veci

  Olay hemen kapandı elemanları hapise attılar. Ya belki de cahil adamlar ne bilsinler o kadar para edeceğini. PAra edeceğini bilse hurda mı toplatır? Şahsi düşüncem; atların sahibi nufuslu birisi ve olay anında karara bağlandı. O adamlar ya atlar serbest sanıp aldıysa? Araştırıldı mı? Ben hakimin dinlediğini bile sanmıyorum. Hurdacı ne de olsa....