Hurda toplarken enkaz altında kalan emekli öldü

Hurda toplarken enkaz altında kalan emekli öldü
Hurda toplarken enkaz altında kalan emekli öldü
Sivas'ta yıkılmış bir binanın enkazından demir toplayan 49 yaşındaki Ebubekir Özdemir, üzerine yıkılan tavanın altında can verdi. Özdemir'in cesedi, itfaiye ekiplerinin 15 dakikalık çalışması sonrasında enkaz altından çıkarıldı

SİVAS - Olay, saat 15.00 sıralarında Demircilerardı Mahallesi 50'nci sokak üzerinde meydana geldi. SSK emeklisi, evli ve 4 çocuk babası Ebubekir Özdemir, Sivas Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıktığı sanayi sitesindeki dükkanın enkazından 2 çocuğu ile birlikte hurda demir toplamaya başladı. Tamamen yıkılmayan binanın 2'nci katında çalışan Özdemir, balyoz ile beton kolonu kırınca tavan üzerine çöktü. Özdemir, çocuklarının gözü önünde enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Özdemir'in çocukları panik içinde durumu çevredekilere haber verdi. Polis, sağlık ve itfaiye ekipleri olay yerine geldi. Ceset, itfaiye ekiplerinin 15 dakika süren çalışması sonrasında enkaz altından çıkarıldı. Ambulansa taşınan ceset otopsi yapılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

30 LİRA KAZANIYORDU

Ebubekir Özdemir'in enkazlardan topladığı demirleri hurda olarak sattığı ve günlük yaklaşık 30 lira kazanç sağladığı belirtildi. Yıkılan binanın girişine Sivas Belediyesi tarafından asılan, "Dikkat, inşaat ve yıkım alanına girmek, tehlikeli ve yasaktır" yazılı uyarı levhası dikkat çekti.(DHA/Gökhan Ceylan)