Hurdalıkta havan mermisi patladı

Şırnak Cizre'deki hurdalıkta 105'lik havan mermisini oksijen kaynağıyla kesmek isteyen Mesut Biliç mermi patlayınca ağır yaralandı. Biliç'in iki arkadaşı da tedavi altına alındı

RAMAZAN İMRAĞ

ŞIRNAK - Cizre'deki hurdalıkta meydana gelen patlamada, biri ağır 3 kişi yaralandı. Patlamaya, Irak'tan getirilen ve patlamamış bir havan mermisinin neden olduğu belirtildi.

Cizre'nin Nusaybin Caddesi üzerinde, Mesut Biliç'e ait hurdalıkta bugün saat 12.00 sıralarında büyük bir gürültüyle patlama meydana geldi. Patlamada, Mesut Biliç, Yunus Yıldırım ve Salih Biliç yaralandı. Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan durumu ağır olan Mesut Biliç, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Hurdalığa Irak'tan patlamış top mermisinin getirildiği ve burada parçalara ayrıldığı belirtildi. Mesut Biliç'in patlamış olduğunu tahmin ettiği 105'lik bir havan mermisini oksijen kaynağıyla keserken patlamanın meydana geldiği belirtildi. Polis, patlama üzerine geniş güvenlik önlemleri alırken, askeri yetklilerde hurdalıkta inceleme yaptı. (dha)