Hürriyet Daily News ve France 24'ten içerik ortaklığı

Hürriyet Daily News ve France 24'ten içerik ortaklığı
Hürriyet Daily News ve France 24'ten içerik ortaklığı
Hürriyet Daily News ve Fransa'da yayın yapan uluslararası haber kanalı 'France 24', web siteleri www.hurriyetdailynews.com ile www.france24.com üzerinden İngilizce içerik paylaşımına yapmak üzere editoryal ortaklık anlaşması imzaladı.

İSTANBUL - Yapılan açıklamaya göre, bu ortaklıkla iki haber kuruluşu okuyucu ve izleyicilerine daha zengin bir içerik sunmayı amaçlandı. Bundan böyle Hürriyet Daily News web sitesi ve sayfalarında yer alan Hürriyet Daily News’a ait sayfa ve sosyal ağlar için üretilmiş haber, makale, fotoğraflar France 24’ün İngilizce web sitesinde yer alırken, France 24’e ait video ve haberler , Hürriyet Daily News web sitesi ve sayfalarında yer alacak.

Merkezi İstanbul’da bulunan Hürriyet Daily News, 1961’deki kuruluşuyla Türkiye ’nin halen yayımlanan ilk İngilizce gazetesi olma özelliğini taşıyor. Doğan Medya Grubu’nun üyesi olan ve ayda 1 milyon kez ziyaret edilen Hürriyet Daily News web sayfaları ADSL, cep telefonu ve tablet uygulamaları ile Türkiye ve bölgesindeki gelişmeler üzerine 5 kıtada hızlı ve güvenilir haber ve yorum arayışındaki dinamik ve etkili bir okur kitlesine hitap ediyor.

Türkçe yayımlanan, Türkiye’nin en etkili gazetesi Hürriyet, comscore verilerine göre Avrupa’nın üçüncü yüksek izlenme oranına sahip web sitesine sahip bulunuyor.

Merkezi Paris’te bulunan ’France 24’, Fransızca, İngilizce ve Arapça dillerinde 24 saat kesintisiz yayın yapan uluslararası bir haber kanalı. 5 kıtada kablo, uydu, ADSL, cep telefonu, tablet ve sabit televizyonlar üzerinden 206 milyon haneye erişimi bulunuyor. France 24’ün ’New Media’ ortamının, yine üç dinde ayda 10 milyon ziyaretçisi bulunuyor. France 24 kanalına bugün Türkiye’de 7 milyon hanede erişim imkanı bulunuyor. Ücretsiz uydu yayınına ilaveten, İngilizce olarak DIGITURK (kanal 146), D-SMART (kanal 308) ve Türksat (kanal 75) üzerinden kablo ve uydu imkanı sunuyor.