'Hürriyet garajı'ndan Almanya'ya açıldılar

'Hürriyet garajı'ndan Almanya'ya açıldılar
'Hürriyet garajı'ndan Almanya'ya açıldılar
Hürriyet'in genç yeteneklerinin geliştirdiği ve blog yazarlarına geniş kitlelere ulaşma imkânı sunan Boomads, Bild işbirliğiyle Almanya'ya açıldı.
Haber: MURAD TOSUN / Arşivi

Hürriyet ve Bild gazeteleri dijital ortamda işbirliğine yönelik önemli bir anlaşmaya imza attı. İki gazete , internette ‘ blog ’ yazarlarına, sayfaları için ortak bir platform ve pazarlama imkânı sunan sosyal medya ‘Boomads’ al anında işbirliği yapacak. İşbirliği protokolünü, Hürriyet adına İçerik ve Topluluk Servisleri Sorumlusu Yöneticisi Erhan Acar, Bild adına ise Bild Dijital CEO’su Donata Hopfen imzaladı. Protokol imza törenine Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fatih Çekirge ve Bild gazetesi internet sayfaları yöneticisi Manfred Hart da katıldı. Hürriyet Dijital Pazarlama Çözümleri Sorumlu Yöneticisi Haymi Behar ve Boomads Yönetici Direktörü Onur Kabadayı da törende hazır bulundu.
Acar, “ Türkiye ’de başarı sağlamış bu sistemi öncelikle Avrupa ve daha sonra ABD pazarlarına kadar büyüterek dünyanın en büyük bağımsız blog ve yayıncı ağını yaratmayı hedefliyoruz. Böyle bir girişimin dünyaya ilk açılımını Bild gibi önemli bir markayla yapmaktan da çok gururluyuz” dedi. 

2 haftada 150 üye

Boomads, üyesi olan blog yazarlarının içeriklerini daha geniş kitlelere ulaştırma imkânı sağlıyor. Boomads aynı zamanda blog yazarlarına reklamlardan kazanç sağlama imkânı da sunuyor. Boomads, Almanya pazarında Bild gazetesiyle yürüteceği işbirliği kapsamında Berlin’de bir de büro açtı. Boomads’in Berlin’de bürosunun yöneticiliğini de Onur Kabadayı üstlendi. Boomads’in Türkiye’de yaklaşık 22 bin üyesi bulunuyor. İki hafta önce Almanya’da hizmet sunumuna başlayan Boomads, kısa sürede aralarında Almanya’nın tanınmış blog yazarlarının da yer aldığı 150 üye kazandı. Almanya pazarına açıldıklarını belirten Kabadayı, “Boomads, blog yazarlarının web sitelerinin görünürlüğünü arttıracak çözüm sunuyor. Boomads, Almanya pazarında yeni bir yayıncı ağı kuruyor. Boomads’in Almanya’daki ağı Blogstars adını taşıyacak” dedi. Boomads’e üye olacak blog yazarlarının ya da web sitelerinin belli kriterlere de sahip olması gerekiyor.