@ismailsaymaz

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a saldırı

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a saldırı
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a saldırı
Gazeteci Emin Çapa, twitter hesabından Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a saldırı düzenlendiğini duyurdu.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa, sosyal medyada Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın saldırıya uğradığını yazdı.

Çapa, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Soranlar için; Evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğrayan Ahmet Hakan'ın hayati tehlikesi yok. Tedavisi sürüyor" ifadelerini kullandı.

KABURGASINDA VE YÜZÜNDE YARALAR OLUŞTU

Olay, 30 Eylül akşamı meydana geldi. Ahmet Hakan CNN Türk'te ekrana gelen 'Tarafsız Bölge' programından çıktıktan sonra içinde şoförü ve özel korumasının da bulunduğu aracıyla Teşvikiye'deki evine giderken bir başka araç Hakan'ın içinde bulunduğu otomobile çarptı. Daha sonra karşı araçtan inen 4 kişi, Hakan'ı darp etti. Aldığı darbeler nedeniyle Hakan'ın kaburgasında, bacağında, yüzünde ve burnunda yaralar oluşan ve Amerikan Hastanesi'nde tedavi altına alınan Hakan'ın beyin tomografisi çekildi.

Hakan'ın, hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Hürriyet Dünyası'na saldırının adım adım detayları


17 GÜN ÖNCE AVUKATI ARACILIĞIYLA KORUMA TALEP ETMİŞTİ

Öte yandan Ahmet Hakan'ın avukatı Turgut Kazan'ın, Star Gazetesi'nde gazeteci Cem Küçük'ün kaleme aldığı tehditvari yazının ardından 13 Eylül tarihinde İçişleri Bakanı'nı arayarak müvekkilinin hayatından endişe ettiklerini belirtip koruma önlemlerinin artırılmasını istediği ortaya çıktı.

Ahmet Hakan'a yapılan saldırıya sosyal medyada tepki


Ertesi gün Kazan'ın avukat kızı Aslı Kazan Gilmore da İstanbul Valiliği'ne bir dilekçeyle başvurarak koruma önlemlerinin artırılmasını talep etti. Bunun ardından Turgut Kazan, İstanbul Valisi'yle görüşerek söz konusu hususu yineledi. Son olarak avukat Aslı Kazan Gilmore, Gayrettepe'deki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi'ne başvuruda bulunarak koruma önlemlerinin alınıp alınmadığını sordu. Gilmore'a, 'Bayramdan sonra bir karar verilebileceği' söylendi. Ancak ilk başvurunun yapıldığı 13 Eylül'den Hakan'ın saldırıya uğradığı 30 Eylül akşamına kadar geçen 17 gün içinde hiçbir önlem alınmadı.


Saldırı haberini alan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök ve DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci de hastaneye gitti.


İŞTE O TWEET:


Emin Çapa ‏@EminCapa 10 dk.10 dakika önce
Soranlar için; Evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğrayan Ahmet Hakan'ın hayati tehlikesi yok. Tedavisi sürüyor.