Hürriyet'e ikinci saldırı

Hürriyet'e ikinci saldırı
Hürriyet'e ikinci saldırı
Hürriyet Gazetesi, Pazar günü uğradığı saldırının ardından bu akşam da saat 20.30 sularında bu kez daha kalabalık bir grup tarafından ikinci kez saldırıya uğradı. Az sayıdaki polis, saldırganların binaya girişine engel olamadı. Bu arada saldırganların Hürriyet binasına yaklaştığı sırada 4 el silah sesi duyulduğu belirtildi.İstanbul'un ardından Ankara'da da Hürriyet'e yönelik saldırı gerçekleşti.

Bu akşam saat 20.30 sularında yaklaşık 100 kişi Hürriyet'in ön kapısı önünde toplandı. Girişte çevik kuvvet polislerinin durdurduğu eylemciler, 'Ya Allah Bismillah Allahu Ekber' sloganları attı. Az sayıdaki çevik kuvvet polisi yetersiz kaldı ve daha sonra sayıları artan eylemciler polis engelini aşarak Hürriyet Gazetesi'nin bina kapısına doğru ilerledi.

Polislerin yetersiz kaldığı olayın ilerleyen dakikalarında iki adet TIR ve bir adet kamyonun da giriş kapısında beklediği görüldü.

Eylemcilerin bina içine girmeleri son anda engellenirken taş ve sopalarla binaya yine hasar verdi. Hürriyet Gazetesi güvenlik görevlileri ve polislerin müdahalesiyle eylemciler Hürriyet Gazetesi binası dışına çıkarıldı.

AKP milletvekili Boynukalın hakkında suç duyurusu


Eylemcilerin içeri girmeleri son anda engellenirken yine taş ve sopalar ile binaya hasar verildi.Yaklaşık 25 dakika sonra takviye polis ekiplerinin gelmesiyle saldırganlar bina dışına çıkarıldı. Polis ekipleri saldırının ardından Hürriyet önünde güvenlik önlemi aldı.Göstericiler uzun süre Hürriyet gazetesinin dışında slogan atmaya devam etti.

Hürriyet Dünyası'na saldırının adım adım detayları


GÖZALTI YOK

Çok sayıda kişinin karıştığı, büyük maddi hasarın oluştuğu ve polisin gözleri önünde gerçekleşen saldırıda hiçbir saldırganın gözaltına alınmaması dikkat çekti.
DÖRT EL SİLAH SESİ

Bu arada saldırganların Hürriyet binasına yaklaştığı sırada 4 el silah sesi duyulduğu belirtildi. Ancak söz konusu silahın kimler tarafından ateşlendiği henüz öğrenilemedi.

YAKLAŞIK 1 SAAT SONRA İKİNCİ GRUP GELDİ

Saldırıyı gerçekleştiren ilk grubun gazete önünden ayrılmasının ardından yeni bir grup Hürriyet önüne geldi. Yaklaşık 50-60 kişilik grup bir süre slogan attıktan sonra bina önünden ayrıldı.

ANKARA'DAKİ HÜRRİYET GAZETESİ MATBAASININ BULUNDUĞU BİNAYA SALDIRI

Hürriyet Gazetesi’nin İstanbul’daki merkezinden sonra Ankara’da matbaasının bulunduğu Doğan Printing Center (DPC) binasına da saldırı düzenlendi. Büyük bir araç konvoyu ile DPC önüne gelen çoğunun yüzleri kapalı olduğu belirtilen eylemciler, Esenboğa Havaalanı yolunu trafiğe kapattı. Araçlardan inen eylemciler, DPC girişindeki kulübeye ve bariyerlere doğru ilerlediler. Bu sırada bazı eylemciler, kaldırım taşlarını sökerek kulübeyi taşlamaya başladılar.

Grubun bina içine girmesini önlemek üzere Hürriyet’in özel güvenlik elemanları duruma müdahale etmeye çalıştı. Atılan taşlar yüzünden kulübenin camları hasar gördü, bariyer ve kameralar kırıldı. Eylemciler, bir süre sonra bina içine girmeden dağıldı.

SALDIRI ANLARI GÜVENLİK KAMERASINDA

Hürriyet Gazetesi’nin Ankara’da matbaasının bulunduğu Doğan Printing Center (DPC) binasına yapılan saldırı güvenlik kameralarına yansıdı.