'Hürriyet'e saldırı'nın 6 şüphelisi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı

'Hürriyet'e saldırı'nın 6 şüphelisi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı
'Hürriyet'e saldırı'nın 6 şüphelisi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı
Hürriyet gazetesi binasına dün akşam saatlerinde yapılan ikinci saldırıda yer aldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 6 şüpheli savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı. BUnun ardından 9 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

İSTANBUL Hürriyet Gazetesi yönetim binasına yönelik ikinci saldırıyı gerçekleştiren grup içinde yer aldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 6 kişinin tamamı serbest bırakıldı. Dün akşam gözaltına alındıktan sonra Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde getirilen saldırının 6 şüphelisinin, Emniyet’teki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

İlk etapta gözaltına alınan 6 kişinin serbest bırakılmasının ardından, dün akşam gerçekleştirilen ikinci saldırıya ilişkin 9 kişi daha gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri ve Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda, Hürriyet Gazetesi binasına yönelik 2'nci saldırıyı gerçekleştiren grup içinde yer aldığı tespit edilen ve dün akşam taş ve sopalarla gazetenin kapısına kadar gelip camları kıran ve taş attığı belirlenen 9 şüpheli daha gözaltına alındı.

Öte yandan, Hürriyet Gazetesi'ne yönelik saldırılara karışanların tespiti için Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

 

(RADİKAL / DHA)

Hürriyet'e saldıran 6 kişi gözaltına alındı

Hürriyet'e ikinci saldırı dış basında

İşte Hürriyet binasına saldırı anı

AK Partili vekil 'Alışın' dedi Hürriyet'e ikinci saldırı geldi!

Köşe yazısında Ahmet Hakan'a ölüm tehdidi!

Kılıçdaroğlu'ndan Hürriyet'e "geçmiş olsun" telefonu