Hürriyet'e saldırıya tepki yağdı

Hürriyet'e saldırıya tepki yağdı
Hürriyet'e saldırıya tepki yağdı
Hürriyet Gazetesi'ne düzenlenen ikinci saldırının ardından birçok ünlü isim tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

Hürriyet Gazetesi Pazar gününün ardından saat 20.30 sularında bu kez daha kalabalık bir grup tarafından ikinci kez saldırıya uğradı. Az sayıdaki polis, saldırganların binaya girişine engel olamadı. Bu arada saldırganların Hürriyet binasına yaklaştığı sırada 4 el silah sesi duyulduğu belirtildi.

Birçok ünlü isim de Hürriyet Gazetesi'ne düzenlenen ikinci saldırıya tepkilerini sosyal medya üzerinden gösterdi.

İşte ünlülerin tweet'lerinden bazıları:

Gürsel Tekin: Sn Davutoğlu'nu ve İçişleri Bakanı'nı göreve davet ediyorum. Basın özgürlüğünün ötesinde insan can güvenliğini tehdit eder bir boyuta çıktı.

Enis Berberoğlu: Hürriyet'e ilk saldırıyı kınamayan, adeta sessiz onay veren Hükümet ikinci saldırının sorumluluğundan kaçamaz.

Hasan Cemal: Hürriyet'e saldırıyı lanetliyorum. Bu saldırıya seyirci kalan 'Erdoğan devleti'ni şiddetle protesto ediyorum. Sultan ateşle oynuyor!

Murat Sabuncu: Hürriyet' e yine saldırı...48 saatte 2. Saldırı... Kabul edilemez

Şahin Mengü: Hürriyet Gazetesi'ne yapılan saldırıdan Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanı sorumludur. Bunu kınayalım.

Can Dündar: Hürriyet 'e saldırının 1.derecede sorumlusu, gazeteyi hedef gösteren Cumhurbaşkanı ve önlem almayan iktidardır. Gözdönmesi. Susturamazlar.

Fatih Portakal: Artık medya binaları değil içindeki insanlar hedef alınabiliyor. Önemli olan bunların cesareti nereden bulduğu. #HürriyeteSaldırı

Rahşan Gülşan: Hürriyet'te çalışan tüm arkadaşlarıma geçmiş olsun. Ama kamyonla gazete basılabilen günlerde hiçbir şey geçmiş olacak gibi görünmüyor...

Enver aysever: Hürriyet saldırı altında. Basın özgürlüğü saldırı altında. İstanbul 'un göbeğinde oluyor bunlar!

Zafer Arapkirli: Gazete saldırganları yine işbaşında... HÜRRİYET'e ikinci baskın.. LANET OLSUN...

Erkan Akkuş: Bu nasıl daha bir gece önce basılan bir yerde güvenlik önlemi alinmiyor mu polis niye orada değil?!

Orhan Aydın: Hürriyet Gazetesi basıldı. Saldırgan binanın içinde. Hedef gösterenlere 'hayırlı' olsun!

Emine Ülker Tarhan: Ülkemiz kan ağlarken, Hürriyet üzerinden basına yapılan saldırı, dilerim sonra olacakların habercisi olmaz.

İsmail Küçükkaya: Hürriyet'e saldıranlar ve buna göz yumanlar tarihi bir hatanın içinde. Ne 90'lara dönmesi? Çok daha acı yazılırlar tarihe?

Adem Yavuz Arslan: Hürriyet'e ikinci saldırı. Birisi bugün 'alışın bu tepkilere' şeklinde demeç mi vermişti ?

Hakan Şükür: Hürriyet'e yapılan saldırıyı kınıyorum. Basın özgürlüğü demokrasinin teminatıdır.

Emel Sayın: HÜRRİYET ...Vazgeçilmezdir!

Yaşar: Geçmiş olsunlsun #Hürriyet

Muhsin Kızılkaya: Hürriyet'e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Gülben Ergen Çelik: Doğduğumdan beri tanıdığım, evimize giren gazete #Hürriyet Yazıklar olsun saldıranlara!! Sana bişey olmaz #direngazetecilik #direnhürriyet

Faik Öztrak: "Özgürlük düşmanları tartışmazlar; bağırırlar ve kurşun sıkarlar". Hürriyet'e yapılan saldırıları kınıyorum.

Oğuz Kaan Salıcı: Hürriyet'e ikinci kez yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Tek ihtiyacımız sağduyu ve demokrasi.

Ahmet Ümit: Hürriyet Gazetesi'ne geçmiş olsun. Bunun adı barbarlıktır, vandallıktır, bu basın özgürlüğüne yapılmış korkunç bir saldırıdır.

Nurcan Akad: istanbul'da, hürriyet'e art arda bu saldırılar yapılıyorsa, diğer kentlerde saldırıya uğrayan işyerlerinin/ insanların durumunu düşünün...

Nedim Şener: Terör örgütü başardı; Hürriyet'e saldırı, kitabevi yakma, masum insanlara linç. Kardeşi kardeşe düşürdü

Hilal Cebeci: Hürriyete yapılan saldırı gasp suçuna giriyor.. Girenlerin ağır cezayla yargılanması gerekir.. Burası dağ başı diil..terbiyesizler.