Hurşit Tolon GATA'ya sevk edildi

Ergenekon operasyonunda tutuklanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon, tedavisi için Haydarpaşa GATA'ya sevk edildiİSTANBUL - Ergenekon operasyonunda tutuklanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon, tedavisi için Haydarpaşa GATA’ya sevk edildi.
Ergenekon soruşturmasında tutuklanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon için Ankara Barosu’nca dün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na GATA’ya sevk başvurusu yapılmıştı. Haydarpaşa GATA’ya sevkine karar verilen Tolon hakkında hipertansiyon hiperlidemi ve aşırı kilo kaybı nedeniyle hastanede gözetim altına alınması yönünde İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından bir rapor hazırlamıştı. Ankara Barosu’nun, dün yaptığı başvurusunda Hurşit Tolon’un sağlık sorunlarına ilişkin Adli Tıp Raporu’na rağmen halen Silivri Cezaevi’nde tutulmasının anayasa, infaz yasası ve Adli Tıp Kurumu kanununa aykırı olduğu kaydedilmişti.
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Tolon’un avukatı, mahkemenin tutuklama kararına bir süre önce itiraz etmiş fakat İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından itirazı reddetmişti. (anka)