Hurşit Tolon'a Özal sorgusu

Hurşit Tolon'a Özal sorgusu
Hurşit Tolon'a Özal sorgusu
Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili olarak 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında "Ergenekon" ve "Zirve Yayınevi" davalarının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin'in talimatıyla uçakla bu sabah İstanbul 'dan Ankara 'ya getirilen Tolon'un ifadesi yaklaşık 4 saat sürdü.

Hurşit Tolon ifadesinin ardından soruşturma kapsamında serbest bırakıldı. Diğer davalardan halen tutuklu olarak yargılanan Tolon, ifadesini ardından tekrar İstanbul'daki Silivri cezaevine götrüldü.

Malatya Zirve Yayınevi’nde Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek katledilmesine ilişkin dava dosyasından 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüne ilişkin önemli iddialar ortaya atılmıştı. Davada emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile birlikte sanık olarak yargılanan, aynı zamanda davanın gizli tanığı da olan eski Uzman Çavuş İ. Ç., 5 Şubat’ta Cumhuriyet Savcısı İsmail Aksoy’a ifade vererek Özal’ın zehirlendiğini iddia etmişti.


  http://www.radikal.com.tr/112745211274521

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HER TAŞIN ALTINDAN ÇIKMAK - m.rozbilen

  Sen neymişsin be Tolon? Her taşın altında imzan var.Görevinin ne olduğunu merak ediyorum.Asker miydi yoksa gizli ve yasadışı ağır cezalık işlerin misyonunu mu yapıyordu?Bütün bunlar yargılama sonunda ortaya çıkacak.Özal'ın ölümünde bile parmağı olduğu yönünde suruşturuluyorsa kuvvetli şüpheler var demektir.Ama yine de merakımı bağışlayın askerin, üstüne düşmeyen yasadışı işler ve özellikle siyasete niye bu kadar burnunu soktuğudur.Kim onlara bu görev ve yetkiyi verdi?Onlara sorduğunuzda,vatan millet için durumdan vazife çıkardık diyorlar.İç hizmet kanununun bilmem kaçıncı maddesine göre darbe dahil her türlü yetkinin kendilerine verildiği zahabiyla bu vatan ve milletin anasını ağlattılar.Şimdi de işledikleri suçlardan dolayı yargılanmak zorlarına gidiyor.Oysa hiç suçu olmayanları yıllarca cezaevinde tutup yargıladığınızda bu günleri düşünmemiştiniz.Biz sadece adalet istiyoruz.Kimsenin, yaptığı yanında kar kalmasın istiyoruz.Hepsi bu kadar.