Hüseyin Aygün'e ilhamı Sırrı Süreyya Önder mi verdi?

Hüseyin Aygün'e ilhamı Sırrı Süreyya Önder mi verdi?
Hüseyin Aygün'e ilhamı Sırrı Süreyya Önder mi verdi?
CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün ODTÜ'deki yıkımı durdurmak için iş makinelerinin önüne yatması akla Gezi Parkı'nda yıkımı durduran BDP'li Sırrı Süreyya Önder'i getirdi

Radikal.com.tr - ODTÜ ve 100. Yıl Mahallesi sakinlerinin ODTÜ'den geçecek yola karşı direnişlerini sürdürdükleri alana polis tarafından yapılan müdahalenin ardından CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün de kampüse geldi. TOMA ve akreplerin eşlik ettiği ağaç söküm faaliyeti ise Aygün'ün makinalarının önüne geçmesi ile durdu.

Bu sanhe akla 30 Mayıs sabahı Gezi Parkı’nda yıkımı durduran BDP ’li Sırrı Süreyya Önder’i getirdi. BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Gezi Parkı’na yapılan şafak müdahalesinin ardından harfiyat alanına girerek iş makinalarının önüne geçmişti. Bunun üzerine iş makinaları çalışmalarını durdurmuştu.

ODTÜ'de iş makinalarını Hüseyin Aygün durdurdu

ODTÜ'ye polis müdahalesi

ODTÜ'ye polis müdahalesi


  http://www.radikal.com.tr/114959011495907

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu nasıl bir haber? - x-rayspex

  şaka mısın radikal?

  Bıyık tarzını da sırrı çalmıştı - paradigmasal

  O bıyığı ilk Hüseyin Aygün bırakmıştı. Ancak bıyığın patenti Aygün'de olmadığı için Sırrı da bıraktı. Tıpkı dozerin önünde durmanın patenti Sırrı'da olmadığı gibi.

  nasıl yani? - ahmetonski

  tavır insanlıktan tavır almaktır! dozer önüne geçmenin de, haksızlıklar karşısında isyan etmenin de patenti yoktur! bugün odtü'ye gidip iş makinaları karşısında bekleyen, tepki gösteren hüseyin aygün'ü de,ilhan cihaner'i de tebrik etmek gerekir...

  yine baskı ve intikam - ismet65

  Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinden birisi olan ODTÜ ne siyasi bir baskı uygulanmak isteniyor. Bu kanunsuz yatırımlara, kanunsuz işlere birinin dur demesi gerekiyor. Bunu dün sayın Sırrı Önder ve bugün Hüseyin Aygün yaptığı için teşekkür ederiz. Herkesin bu konuda duyarlı olması ve sahip çıkması gerekiyor.

  dil. - ergezene

  İyi ve güzel bir davranışı örnek almayı bilmek; taktir edilecek bir vasıftır. Alay ve ima yoluyla çirkin bir kıyası hak etmez. Daha çok vekilin kepçelerin önünde durmasını cesaretlendirmek gerek. Ağaçların ve hayvanların yaşam hakkını savunan her insan, zaten çıkar dikilir makinanın karşısına. Direnir.

  ambulans - beziman

  Sırrı Süreyya ÖNDER, çok yerinde bir benzetme yapmıştı; o nedenle o ifadeyi kullanmak dışında açıklama gereği duymuyorum. "CHP ambulans arkasından giden fırsatçı taksici gibi..."

  hayirdir? - Dopchik

  o degilde Radikal dun gizlice el mi degistirdi de bugun bu odtu mevzularinin tamaminda gerek cemaatin odtu'den kovulmasi gerek yol yapimi olsun ben sanki Akit gazetesi okuyormus gibi hissettim kendimi?