Hüseyin Çapkın: Birileri bize çarptı

Hüseyin Çapkın: Birileri bize çarptı
Hüseyin Çapkın: Birileri bize çarptı
Hüseyin Çapkın: 'Görevden alındığıma şaşırmadım. Çok koşan, birilerine çarpar. Biz birilerine çarpmadık ama birileri bize çarptı.'

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak Merkez Valisi olarak atanan Hüseyin Çapkın, "Görevden alındığıma şaşırmadım. Çok koşan, birilerine çarpar. Biz birilerine çarpmadık ama birileri bize çarptı. Yorulduk ama şu anda takdir-i ilahi bu. Takdir edilen duruma rıza göstermekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok" dedi.

Bursa'dan yayın yapan Ekometre Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Kenan Sertalp, bugünkü yazısında, Bursa Emniyet Müdürlüğü yaptığı dönemde tanıştığı Çapkın'la, son görevden alınmasını telefonla konuştuğunu belirtti. Sertalp'ın yazısına göre Hüseyin Çapkın, kendisinin görevden alınmasına neden olan operasyondan haberdar olmamasıyla ilgili, " Savcı böyle bir operasyon yürüttüğü vakit emniyetin ilgili birimini bloke eder, tamamen kendisinin emri altında operasyon yürütür. Yasalara göre haberdar olmamamız normal" dedi. Çapkın, görevden alınmasıyla ilgili de şöyle dedi:

"Devletimiz için Hüseyin Çapkın feda olsun. Çok koşan birilerine çarpar. Biz birilerine çarpmadık ama birileri bize çarptı. Yorulduk ama şu anda takdiri ilahi bu. Takdir edilen duruma rıza göstermekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok. Omzundan bir yük kalktı. İstanbul'un yükünü sırtından indirmiş olmakla rahatladığımı, nefes aldığımı hissediyorum." (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116746211674624

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vah müdür vah - Toujour Ali

  Bakıl hela adam koltuğundan ayrılmamak için, bazı olayları görmezden gelmiş? Bana dokunmayan yılan misali? Müdür bey bilmiyormusun o yılan birgün senide ısırr.Ama seni ısırmamış çarpmış Bunada şükret!!!!! Bizim vergilerle maaşını alacaksın hırsızı görmezden geleceksin, 3 maymunu oynayacaksın Yazıklar olsun sana ne diyelim....

  bu kadarına pess - tevahi

  daha Gezi de katlettiğiniz insanların kanı kurumadan bunu söylemek en hafif deyimle ikiyüzlülüktür.

  bu işler böyle türkiyede - A.D

  bundan sonra erdoğanın çıkardığı yasa ile hiç bir polis hırsızların üzerine gidemiyeçek.üstlerine haber vereçek.peki onlardan biri hırsızların adamı ise soruşturmaya izin verirmi?vermez.biliyoruzki kılıçtar oğlunun dediği gibi bakanlardan bir iki kişi temiz.bence biri binali yıldırım diğeri mehmet şimşek.başbakanda dahil hepsini tanıyoruz.şimdi bunlar bu işleri örtmek için çırpınıyorlar.

  bu nasıl? - apolytica

  bi alternatifim var. siz birilerini çarptınız birileri de buna seyirci kaldı.