Hüseyin Çapkın'ın yerine Selami Altınok

Hüseyin Çapkın'ın yerine Selami Altınok
Hüseyin Çapkın'ın yerine Selami Altınok
Bu sabah görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın yerine getirilecek kişi belli oldu.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu devam ederken bu sabah İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın görevden alındığı açıklanmıştı. Çapkın'ın yerine kimin getirileceği merak ediliyordu. Merkeze çekilen Çapkın'ın yerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Aksaray Valisi Selami Altınok getirildiği öğrenildi. Altınok'un görevi hakkında henüz resmi açıklama yapılmadı.

YENİ MÜDÜR MAKAMINDA

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın görevden alınmasından sonra yerine atanan eski Aksaray Valisi Selami Altınok akşam saatlerinde Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek makamına çıktı. Altınok, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte geldi.

Türkiye ’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasından sonra bugün öğlen saatlerinde görevden alınan Hüseyin Çapkın, akşamüzeri makamından eşyalarını toplayarak ayrıldı. Çapkın’ın ayrılmasından yaklaşık iki saat sonra yerine atanan eski Aksaray Valisi Selami Altınok, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. Hiçbir açıklama yapmadan direk makamına çıkan Altınok, Vali Mutlu ile birlikte durum değerlendirmesi yaptıkları öğrenildi.

Selami Altınok kimdir?
Selami Altınok, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Akkışla Kaymakam Vekilliği, Almus, Güroymak, Erciş, Terme ve Serik Kaymakamlıkları, Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yaptı. Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Aksaray Valisi olarak atandı. Evli ve 3 çocuk sahibidir.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alındı