Hüseyin Çapkın'ın yerine Selami Altınok

Hüseyin Çapkın'ın yerine Selami Altınok
Hüseyin Çapkın'ın yerine Selami Altınok
Bu sabah görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın yerine getirilecek kişi belli oldu.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu devam ederken bu sabah İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın görevden alındığı açıklanmıştı. Çapkın'ın yerine kimin getirileceği merak ediliyordu. Merkeze çekilen Çapkın'ın yerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Aksaray Valisi Selami Altınok getirildiği öğrenildi. Altınok'un görevi hakkında henüz resmi açıklama yapılmadı.

YENİ MÜDÜR MAKAMINDA

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın görevden alınmasından sonra yerine atanan eski Aksaray Valisi Selami Altınok akşam saatlerinde Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek makamına çıktı. Altınok, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte geldi.

Türkiye ’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasından sonra bugün öğlen saatlerinde görevden alınan Hüseyin Çapkın, akşamüzeri makamından eşyalarını toplayarak ayrıldı. Çapkın’ın ayrılmasından yaklaşık iki saat sonra yerine atanan eski Aksaray Valisi Selami Altınok, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. Hiçbir açıklama yapmadan direk makamına çıkan Altınok, Vali Mutlu ile birlikte durum değerlendirmesi yaptıkları öğrenildi.

Selami Altınok kimdir?
Selami Altınok, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Akkışla Kaymakam Vekilliği, Almus, Güroymak, Erciş, Terme ve Serik Kaymakamlıkları, Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yaptı. Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Aksaray Valisi olarak atandı. Evli ve 3 çocuk sahibidir.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alındı


  http://www.radikal.com.tr/116704611670464

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hakikaten... - iRonnie

  Selami Altınok kim??? Bütün medyada (sanıyorum vikipediden alınmış) aynı bilgi kopyala yapıştır şeklinde. Bu mudur gazetecilik? Böyle hassas bir dönemde sorulması gereken hangi soruya cevap veriyor acaba o tıklamalı araştırma gazeteceliği paragrafı?

  bu polis şefi Tayyip'e daha kanlı, paralı destanlar mı sunacak? - çıkarsız

  açıklama yapmıyorlar. yetkilerin keyfi kullanımında sınır tanımıyorlar. çıkarına göre görevden al, yenisini ata. bu işlemlerin masrafları bile bizden.

  Hüseyin çapkın'ın yerine hk - runekson

  hırsızlık şebekesinin atadığı emniyet müdürü de hırsızlara hizmet etmez ise görevinden mutlaka alınacaktır.iç işleri bakanı meşruiyetini kaybetmiş bir insandır,yaptığı atamalar da meşru değildir.Atamanın iptal edilerek emniyet teşkilatında oluşturulan güvensizlik ortamının düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

  BU İŞ - pispor

  Yine AKP ye yaradı bu fırsattan yararlanarak ne kadar cemaatın adamı varsa tavsiyesine gidecek eminim bu operasyondan AKP çok güçlenerek çıkacağına eminim