Hüseyin Çelik: AK Parti'ye değil demokrasiye yapılmış bir saldırı

Hüseyin Çelik: AK Parti'ye değil demokrasiye yapılmış bir saldırı
Hüseyin Çelik: AK Parti'ye değil demokrasiye yapılmış bir saldırı
İçişleri Bakanı Muammer Güler ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Adalet Bakanlığı Binası ile AK Parti Genel Merkezi'ne yönelik saldırılarla ilgili ortak bir basın toplantısı düzenlediler

Toplantıda ilk olarak konuşan İçişleri Bakanı Güler, AK Parti Genel Merkezi'ne düzenlenen saldırıda lav silahı kullanıldığını belirterek, "AK Parti Genel Merkezi'nin 7'nci katında bulunan toplantı salonunun dış cephesine saat 20.45 sıralarında lav silahıyla atılan bir patlayıcı isabet etmiş ve bu kattaki bazı camların kırılmasına neden olmuştur" dedi.

ADALET BAKANLIĞI'NA EL BOMBASI

Adalet Bakanlığı'na düzenlenen saldırı da ise el bombası kullanıldığını ifade eden Bakan Güler, "Saat 21.00 sıralarında Adalet Bakanlığı'nın arka kısmındaki otoparka 2 adet el bombası atılmış olayda 1 vatandaşımız ayağından hafif yaralanmış ve tedavisinin sonucunda taburcu edilmiştir. Söz konusu patlamalarla ilgili olarak olayın vukuundan itibaren güvenlik birimlerimiz çok yönlü bir araştırmayı sürdürmektedirler" ifadelerini kullandı.

LAV SİLAHI BULUNDU

Teknik ve fiziki takipler sonucu lav silahının ateşleme bölümünün bulunduğunu kaydeden Bakan Güler, "Teknip takipler, fiziki takipler souncu şuanda 200 metre ötedeki bir parkın gerisinde bulunan ağaçlıklı bölümün içerisinden silahın ateşleme bölümleri, bir çanta ve bazı malzemeler bulunmuştur" şeklinde konuştu.

FAİL YADA FAİLLERİN BULUNMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Olayın fail yada faillerinin en kısa sürede yakalanacağını da dile getiren Bakan Güler, şunları söyledi:

"Olayın takibini güvenlik birimlerimiz sürdürmektedir. Fail veya failleri en kısa zamanda yakalayacağımızı ifade edebilirim. Tabi ki bir terör eylemi olarak da terörün hangi türü olursa olsun güvenlik güçleri Türkiye 'nin neresinde olursa olsun operasyonlarını sürdüceklerdir. Bu konudaki kararlılığımızı da bu vesile ile ifade etmek istiyorum."

GEÇMİŞTE ERGENEKONCULARIN YAPTIĞINI ŞU ANDA BAŞKALARI YAPIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımsı Hüseyin Çelik ise patlamalarla ilgili şöyla konuştu:

"Bu atılan lav silahları Ak Parti hükümetini kesinlikle asla millete hizmet yolunda gitmekten caydıramayacaktır. Bu saldırı aslında demokrasiye, çözüm idaresine yapılan bir saldırıdır. Ne zaman Türkiye ileri doğru atılım yapılmışsa bunlar gerçekleşmiştir. Geçmişte Ergenekoncuların yaptıklarını şu anda başka örgütler üstlenmiş durumdadır.

Karanlıktan korkan gece yola çıkmaz. Biz demokrasi treninin karanlık tünellerden geçtiği zaman bir parti kurduk. Bugün Başbakanımız da açıkladı. Türkiye Nevruz'a doğru gidiyor. Toprağa cemrelerin düşmesi gibi huzur cemreleri gönüllere düşsün istiyoruz. Ama görüyorsunuz ki bu irade birilerinin hoşuna gitmiyor.

Birilerini korkutmak istiyorlarsa bu kendi korkularının sonudur. Dehşete kıpıldığımızdan değil sizlere doğru bilgi vermek için huzurunuzdayız. Kendileri bomba olup patlasa ne olur. Eğer biz korksaydık bu duruma gelmezdik. Sayın başbakanımızın da belirtiği gibi ‘Korkaklar tarih yazamazlar’. Bu çapulculara prim verecek bir hükümet değiliz. Bugün sayın Kılıçdaroğlu 'nun söylediklerini hepimiz duyduk, Sayın Bahçeli'nin sözleri malumunuzdur. Böyle bir dönemde birileri bu usluptan destek alıyor. Bu tahrik edici uslup Türkiye'nin gündeminden çıkmalıdır. Birileri bi geminin dibini deldikleri zaman zarar hepimize dokunur. Biz kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Bize yapılan muameleler milletimizin hafıza kayıtlarında mevcuttur. Can kaybı olmaması hepimizin için teselli olmuştur.(dha)


  http://www.radikal.com.tr/112592011259208

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ergenekon bombaları - necipguven

  Çözüm süreci, Ergenekon hukuki süreci ve DHKP-C operasyonları arasındaki ilişkiyi görmeden, yaşanan olayları ve bu bombalamalar vasıtasıyla verilen mesajları anlayamayız. Ayrıca haberde yanlışlıkla lav silahı ibaresi kullanılmış, bunu düzeltmek gerekir. Borudur o boru!

  AKP'NIN IC POLIKA OYUNU VE AKP'YE BIAT ETMIS BASIN ORDUSU - Equalizer001

  Adalet Bakanligina yapilan saldiri, ne demokrasiye, ne de cozum iradesine yapilmis bir saldiridir. Hatirlarsaniz; daha gecen gun sabah?in erken saatinde kalabalik bir polis gurubu DHKP-C hucre evlerine baskin duzenlemis ve bir cok kisiyi sorguya goturmustu. Basina verilen video?da, hucre evinde ?hakliyiz kazanacagiz? diye sesler ve aglamalar geliyordu. Hukumet saldirinin, DHKP-C tarafindan yapildigini bildigi halde, olayi AKP?ye, Demokrasiye ve Cozum iradesine saldiridir diye empoze etmesinin sebebini bileniniz var mi?

  bilmem kaçıncı dalga - gazetey

  ergenekonculardır. sahnede olan iki sayın milletvekili derhal bilmem kacıncı dalgayı başlatsın

  De-mok - coolunuz

  rasimi? Turkiye demokrasi ile yonetilmiyorki. Baskanlik sistemi ile hatta hatta semi-diktatorluk sistemi ile yonetiliyor. Demokrasi ile yonetilseydi alevilerin cemevi talepleri red edilmezdi. Nedenmi? Demokrasi ile yonetilen avrupada cemevleri vardir ve insanlar inanclarini istedikleri gibi yasiyorlar. Konu esarp olunca demokrasi diyorsunuz. Yok esarp takiyorum diye otobusden indirdiler. Sayin AK partililer 15milyon alevi bugun turkiye'de ibadet edicek bir yerleri yok cunku devlet yok diyor. Neyin demokrasisi, kendinize gelin allah askina ve lutfen ama lutfen sacmalamayin. Thank you

  Demokrasi mi dedi biri - gencoy

  Bu AKP cemaati sanırım Türkiye'de yaşamıyor. Hani şu haberin başlığını al zaytung'a koy hiçbir şey farketmez. Demokrasiyi katletmiş bir parti kalkmış demokrasiye yapılmış bir saldırıdır diyor... Açıp zaytung okusak daha iyi.

  Fırsat - RadikalGokhan

  Yine mazlum edebiyatı fırsatı doğdu size hadi yine iyisiniz.

  Demokrasiye - anaximenes

  yapılmış bir saldırı mı. Yapanlar her kimse demokrasiye neden saldırsın ki. Sonra hangi demokrasiye, ülkede demokrasi var da biz mi göremiyoruz. Yüze yakın KESK üyesini tutuklayan demokrasi mi, yoksa yoksul halkı kent dışına sürmek için sabahın köründe evleri basan demokrasi mi. Şeriatçıların ve bu düzene geçmek için demokrasiyi sadece bir araç olarak görenlerin dışında bu ülkede demokrasi ile sorunu olanların olduğunu söylemek gerçekten zor.