Hüseyin Çelik: Hocaefendi'nin okulları bizim iftiharımızdır

Hüseyin Çelik: Hocaefendi'nin okulları bizim iftiharımızdır
Hüseyin Çelik: Hocaefendi'nin okulları bizim iftiharımızdır
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı bir televizyon programında, "Fethullah Gülen Hocaefendi'nin dünya çapında açtığı okullar bizim iftiharımızdır" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kanal 24'te katıldığı televizyon programında dershanelerin kapatılmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Çelik'in açıklamalarından satır başları:

"Fethullah Gülen Hocaefendi’nin dünya çapında açtığı okullar bizim iftiharımızdır. Bizim dış politikamızla cemaatin yaptıkları birebir örtüşüyor. Meclis’teki bütün müzakerelerde Ak Parti cemaatin yaptıklarının arkasında durmuştur. Ancak şimdi bize bir şey çıkar mı düşüncesiyle CHP cemaate sahip çıkar bir görüntüye bürünmüştür. AK Parti ile Cemaat arasında kıran kırana bir kavgadan söz edilemeyeceğine düşünüyorum. Bir kırgınlık olabilir. Bu bir aile içerisinde anlaşmazlık uyuşmazlıktır. Bunu aile içerisinde halledebileceğimizi düşünüyorum.

Sayın başbakan benim bakanlığım döneminde dershaneler ile ilgili çalışma yapılmasını istedi. Ben de o zaman ‘Dershaneler sonuçtur sebep değildir’ dedim. Bir kanunla dershaneyi kaldırmak bunu çözmüyor. O günkü şartlar altında bunu yapmak mümkün değildi. Kendisine bunu ikna edici delillerle arz ettim. Ama bugünkü şartlarda 2 yıllık süre verildi. Bu arada hükümet teşvik paketini açıklar dönüşümle ilgili. Bu uygulama görüldüğü zaman bir de sınav sisteminde değişiklikler yapıldığında insanların dershanede ısrar edeceği kanaatinde değildim."

hurriyet.com.tr


  http://www.radikal.com.tr/116652711665275

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bırak yalvarmayı - Artificial intelligence

  Adamlar renklerini belli ettiler, gezi ihanetçilerinden ne farkları kaldı...

  Çok şükür yarabbi! - Sihamıkaza

  bu ne ya! iftiharınızda niye kapatıyorsunuz adamları! bu kadar da insan rota değiştirmezki! kanlı bıçaklısınız, iftiharımız diorsunuz! insaf yahu, insaf!

  Havada kaset kokusu mu var ne? - Adrenalin81

  Hüseyin bey'in üslubuna hayranım. Adeta bir yerlere kriptolu mesaj yazar gibi demeç vermiş. Belki de şöyle düşünerek ben yanlış anladım: "Hocaefendiyi severim,cemaatini de ondan ötürü severim, lakin kasedim varsa vallaha da billaha da Ben dershaneleri kapamadım stop, benim zamanımda kapatılmasına da mani oldum stop, e ama daha fazla bir şey elimden gelmiyor stop."

  ÇEVİR KAZI YANMASIN: - ARAGORA

  Bu bir öz deyiştir.Kazlarla hiç alakası yoktur.Ancak bu kez kazlar yandı.Artık çok geç.

  Hoop geri vites ! - Mental in the face

  Fethullah'ın yerini siz alacaksınız anlaşıldı. Seçimler yaklaşıyor, ağlamaya başlayın şimdiden çünkü oylar gidiyor..2014'ten itibaren dersaneler kayıt almayacak ve bu konuda geri adım atılmayacak demişti 'cengaver'in biri? 'Dik dur eğilme' dediğiniz adam iki büklüm oldu şu an.