Hüseyin Çelik: Hocaefendi'nin okulları bizim iftiharımızdır

Hüseyin Çelik: Hocaefendi'nin okulları bizim iftiharımızdır
Hüseyin Çelik: Hocaefendi'nin okulları bizim iftiharımızdır
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı bir televizyon programında, "Fethullah Gülen Hocaefendi'nin dünya çapında açtığı okullar bizim iftiharımızdır" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kanal 24'te katıldığı televizyon programında dershanelerin kapatılmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Çelik'in açıklamalarından satır başları:

"Fethullah Gülen Hocaefendi’nin dünya çapında açtığı okullar bizim iftiharımızdır. Bizim dış politikamızla cemaatin yaptıkları birebir örtüşüyor. Meclis’teki bütün müzakerelerde Ak Parti cemaatin yaptıklarının arkasında durmuştur. Ancak şimdi bize bir şey çıkar mı düşüncesiyle CHP cemaate sahip çıkar bir görüntüye bürünmüştür. AK Parti ile Cemaat arasında kıran kırana bir kavgadan söz edilemeyeceğine düşünüyorum. Bir kırgınlık olabilir. Bu bir aile içerisinde anlaşmazlık uyuşmazlıktır. Bunu aile içerisinde halledebileceğimizi düşünüyorum.

Sayın başbakan benim bakanlığım döneminde dershaneler ile ilgili çalışma yapılmasını istedi. Ben de o zaman ‘Dershaneler sonuçtur sebep değildir’ dedim. Bir kanunla dershaneyi kaldırmak bunu çözmüyor. O günkü şartlar altında bunu yapmak mümkün değildi. Kendisine bunu ikna edici delillerle arz ettim. Ama bugünkü şartlarda 2 yıllık süre verildi. Bu arada hükümet teşvik paketini açıklar dönüşümle ilgili. Bu uygulama görüldüğü zaman bir de sınav sisteminde değişiklikler yapıldığında insanların dershanede ısrar edeceği kanaatinde değildim."

hurriyet.com.tr