Hüseyin Çelik karnesini aldı!

İlköğretim ve ortaöğretimde 15 milyon öğrenci dün karnelerini alarak üç ay sürecek yaz tatiline girdi.

VAN/ İSTANBUL - İlköğretim ve ortaöğretimde 15 milyon öğrenci dün karnelerini alarak üç ay sürecek yaz tatiline girdi. Karne alanların arasında, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in memleketi Van'da okuyan, 5. sınıf öğrencisi Hüseyin Çelik de vardı. Küçük Çelik, gazetecileri görünce, "Benim de adım Hüseyin Çelik. Neden fotoğrafımı çekmiyorsunuz" diye takıldı. Tatil sevinci içindeki sevimli öğrencinin karnesinde bazı notların düşük olduğu görüldü. Küçük Çelik'in anne ve babasını iki yıl önce yitirdiği, amcasının olanaklarıyla okuduğu öğrenildi.
İstanbul'da da yaklaşık 2.3 milyon öğrenci ve 82 bin öğretmeni ilgilendiren 2006-2007 eğitim öğretim yılının kapanış töreni Kuruçeşme'deki Tabiiyeci Mehmet Emin Ergun İlköğretim Okulu'nda yapıldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer'in yurtdışında olduğu için katılamadığı tören geçen yıllara göre sönüktü.
2007-2008 eğitim-öğretim yılı 17 Eylül 2007'de başlayacak.
25 Ocak 2008'de verilecek yarıyıl tatilinin ardından, 8 Şubat 2008 tarihinde ikinci yarıyıl başlayacak. Eğitim öğretim yılı 13 Haziran 2008'de bitecek. (aa, Radikal)