Hüseyin Çelik 'Öğrenciler benim askerlerim' dedi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Cumhuriyet mitinglerini eleştirdi, "Sokaklarda üç-beş slogan atarak ulusalcılıktan bahsedenler samimi değil" dedi.

KONYA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Cumhuriyet mitinglerini eleştirdi, "Sokaklarda üç-beş slogan atarak ulusalcılıktan bahsedenler samimi değil" dedi.
Konya'daki Özel Bahçeşehir İlköğretim Okulu Spor Tesisleri'nin dünkü açılışına katılan Bakan Çelik, karşılama sırasında kendisine çiçek veren öğrencilerden "Bunlar benim askerlerim" diye söz etti. Öğrencilerin başlarını okşayıp, protokol sırasına birlikte yürüyen Çelik, konuşmasında milyonlarca kişinin meydanları doldurduğu Cumhuriyet mitinglerine gönderme yaptı. Çelik, şöyle dedi: "Sözle milliyetçilik olmaz. En büyük milliyetçilik bu ülkenin gelişmesi için çalışmaktır. En büyük milliyetçilik taş üstüne taş koymaktır. Sokaklarda üç-beş slogan atarak ulusalcılıktan bahsedenler samimi değil. Bizim için 'Zenginliği
olan adamlığı olmayan değil, zenginliği olmayan adamlığı olan' daha anlamlıdır. Hem zenginliği hem de adamlığı olanlarla eğitimde çıtayı yükselteceğiz" dedi.