Hüseyin Çelik'ten Cemaat'e şiir: Zedelendi sağduyu, körleşen iz'an düştü

Hüseyin Çelik'ten Cemaat'e şiir: Zedelendi sağduyu, körleşen iz'an düştü
Hüseyin Çelik'ten Cemaat'e şiir: Zedelendi sağduyu, körleşen iz'an düştü
Hüseyin Çelik: Yanlış cemaat adına yapılmaz. Bizim parti içinde birileri yanlış yapsa, hata yapsa, günah işlese parti adına mı işliyor?

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Cemaat ile partisi arasında yaşanan gelişmelere şiirle karşılık verdi. Radikal Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin’in TRT Türk’de yayınlanan “Görüş Farkı” programına katılan Çelik, "Kardeşler arasında heyhat, su-i zan düştü; Zedelendi sağduyu, körleşen iz'an düştü" dizelerini paylaştı. Dersaneler konusunda bir süredir cemaat ile AK Parti hükümeti arasında yaşanan gerginliğe işaret eden Çelik, muhalif olmanın savaşmak anlamına gelmediğini ve cemaatin, içindeki yanlış yapanlara destek olmaması gerektiğini söyledi.
Çelik, "Yanlış Cemaat adına yapılmaz. Bizim parti içinde birileri yanlış yapsa, hata yapsa, günah işlese parti adına mı işliyor? Şahsi menfaat cemaat meselesi haline getirilmemelidir. Aklı selim sahibi insanlar bu ortamın Türkiye 'ye zarar vereceğini hesaba katmalıdır" diye konuştu.

TRT Haber Daire Başkanı ve yardımcısı görevden alındı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, partisinin bir yöneticisine ait olduğu iddia edilen görüntülere ilişkin olarak, "Kim kime yaparsa yapsın tek kelimeyle iğrençliktir, şerefsizliktir, aşağılıktır" diye konuştu. Çelik, yolsuzluk operasyonuna ilişkin olarak, "Bizim adımız AK Parti'dir. Hiçbirimiz partimiz kadar, ülkemiz kadar önemli değiliz. Bu partinin arkasında milyonlarca insanın alınteri, milyonlarca insanın duası, desteği, gözyaşı ve hepimizin burada çok emeği var" dedi. Çelik, söz konusu 4 bakanın istifa ettikleri söylentilerini ise yalanlarken, bakanların Başbakan Erdoğan'a, "Hükümetimizin elini rahatlatacaksa biz bu işi bırakmaya hazırız" dediğini ancak Erdoğan'ın buna cevabının, "Gerektiğinde ve gerektiği zaman" şeklinde olduğunu kaydetti. 
Bakan oğulları için tutuklama istendi!

Kabinede revizyon olup olmayacağına ilişkin soru üzerine, "Başbakan yarın sürpriz yapar mı bilmem" yanıtını veren AK Parti Sözcüsü Çelik, 4 bakana ilişkin değişiklik beklentisi konusunda ise, "Başbakan takdir edecek. Hassas bir mesele, gerektiğinde Başbakan cevabını verir" dedi. 
CHP: Dört bakan daha var

'İTİBAR KATLİAMI YAPILMASIN'
Hüseyin Çelik, "Fezleke hazırlandı, geldi, geliyor' diyorlar. Bir kere mahkemenin sonuçlanması lazım, hüküm tesis etmesi lazım. Haysiyet cellatlığı, itibar infazları yapmamamız lazım" diye konuştu.
"Bu hareketin hükümete, Başbakan Erdoğan'a dönük özel bir proje olduğuna inanıyor musunuz?" sorusu üzerine ise soruşturmanın 14 ay önce başlatılmasına rağmen harekete geçmek için beklendiğini ve polisin suçluyu görmezden gelme hakkına sahip olmadığını söyleyen Çelik, operasyon yapılmadan önce yetkililere haber verilmezken ardından ise soruşturma gizliliğinin ihlal edildiğini belirtti. Çelik, Türkiye'de ne zaman Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa ülkede kaos yaratılmaya çalışıldığını ancak partiye dönük karalama çabalarının karşısında anlatmayı sürdüreceklerini, itham altında kalmayacaklarını kaydetti.

O polisten açıklama: Rıza Sarraf'ı ihbar eden yanında çalışan Erzurumlu

MASAK Başkan Yardımcısı görevden alındı


  http://www.radikal.com.tr/116727811672789

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Seçmenin duasini anladik çelik bey.. - baizzet1925_379

  Para sayma makinesi ne? Talebelere IPAD dagitirken, bakan çocuklarina para sayma makinesi dagitmissiniz. Benim merak ettigim , basbakanin oglunun para sayma makinesi kimde? Basbakandami?

  Dua yeterli degil sirab siirde.. - baizzet1925_379

  Kepazelikler ortaya döküldükçe, çelik, babacan gibiler sirayla moda gösterisine çikiyorlar. battikça batiyor aile sirketi.

  Sayın Çelik..! - msu

  Ben kime üzüldüm biliyormusununuz?. Hırsıza uğursuza, tamahkara, kanaatsize asla üzülmem. Ama sayın Numan Kurtulmuş gibi bir saygıdeğer beyefendiye yakıştırılan aşağılık suçlamalara üzüldüm ve üzülüyorum. Hiç bir inancın felsefesinde böylesi bir ahlaksızlık yoktur. Sayın Numan Kurtulmuş, Türkiye Siyaset tarihinde eşine rastlanmamış bir edep ve adap mimarıdır. Bir devrimci olarak sana inanıyorum. Ve bu tür aşağılıklara asla inanmıyorum. Sizi saygı ve en derin sevgilerle selamlıyorum Sayın Numan Kurtulmuş.

  ne iş - genco940

  bu günlerde özellikle siyasette bir edebiyat düşkünlüğüdür gidiyor. Yunus emreden şiir okumakla aklandıklarınımı sanıyorlar bilinmez ama sandıktan ne çıkacağı belli oldu gibi.

  Eski ortaga zarf - ozimuko

  Universitelerin ilgili bolumlerinde okuyan arkadaslar icin, bir ulke yonetiminin icinde bulundugu ahval ve seraite dair en guzel ornekleri gun gun, canli canli izliyoruz. Ulkenin nasil peskes cekildigini, gucu elde etmek adina hangi oyunlarin nasil oynandigini acik laboratuvar ortaminda, Machievelli'ye tas cikartacak sekilde taniklik ediyoruz. Bu aciklamalarin meali sudur: "Musluman kardesim, bugun variz, yarin yoguz. Birbirimize karsi hatalar yaptik ama bunu burada bitirelim. Aramizda paylasacagimizi paylasalim. Gel sen bizi simdilik gorme, biz de geregine bakalim." Son 3 gundur sahnede gordugumuz rezaletler, bu millete, bu vatana hiyanettir. Ama gun gelecek; bunlar bir bir sorulacak. On kere, yuz kere, bin kere yaziklar olsun!

  HAYRET EDİYORUM - Nihiliste

  Gerçekten bu hükümete hayret ediyorum. Ortada bir suç var mı yok mu? Samimiyetle söylüyorum bilmiyorum. Nasıl bilinebilir ki. Benim hayretim; Görevden alma uygulamalarını öylesine bir cesaret, kararlılık ve hatta bönlükle yapıyorlar ki insanın aklına üç şey geliyor. Bunlar ya suçsuzlar gerçekten -ki sanıyorum bu algıyı oluşturmak adına bunları yapıyorlar- , ya halkı yok sayıyorlar ve seçim öncesi hiç bir korkuları yok ve özgüvenleri yüksek,yani yavuz hırsız ev sahibini evden kovarmış a uygun bir streteji izliyorlar ya da öylesine batağa saplanmışlar ki "Bizim nasılsa muhalefette yerimiz olmaz. Oraya inersek hesap veremeyiz. Ya iktidar olacağız, ya da yok olacağız" deyip kaba bir nihilist ruh haliyle akla hayale gelmedik işler yapıyorlar. MASAK üst düzey yetkilisini hangi akla hizmet görevden alırlar anlayamadım. İşini yaptığı için mi?

  O zaman bu da benden herkese - mizginmeziyet

  Adil olmayan yasalara uymak adaletli olamaz