Hüseyin Çelik'ten kanser hastası Dilek'e cevap

Hüseyin Çelik'ten kanser hastası Dilek'e cevap
Hüseyin Çelik'ten kanser hastası Dilek'e cevap
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Erdoğan Bayraktar'ın para vermek istediği kanser hastası Dilek Özçelik için 'Dilek kızımızın hastalığından dolayı ruh hali bozuk' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dün akşam katıldığı bir televizyon programında, kanser hastası Dilek Özçelik ve Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar arasında geçen polemiğe değinerek ‘Bakan Bayraktar Dilek kızımıza cebinden 2000 TL verdi’ açıklaması yapmıştı.

Dilek Özçelik’in bugün o rakamın 200 lira değil, en fazla 200-300 lira olduğunu açıklamasının ardından Hüseyin Çelik bugün tekrar aynı konuya değinerek ‘Dilek kızımızın hastalığından dolayı ruh hali bozuk’ dedi.

Hüseyin Çelik şunları söyledi:

Dilek kızımıza şifalar diliyorum. Hastalıktan kaynaklanan problemleri var, ruh hali de iyi değil. Bu gayet normaldir. Ben bakanımın bana verdiği bilgileri dün ekranda anlattım. Bakan 2 bin lira verdiğini söyledi. Bakan verdiği paranın kaç para olduğunu çok iyi biliyor. Bakan kesinlikle 2 bin lira verdiğini söylüyor.

Bugün kızımız 200-300 lira demiş. Dilencilere 2 bin lira verildiğini gördünüz mü? Bakan ilaç için bu parayı veriyor. Sayın bakan linç edilmeye çalışılıyor. Bu çirkin bir şey. Önemli olan kızımızın iyileşmesidir.

Şimdi gidin Dilek kızımıza. 300 mü verdiler diye sorun. Bu habercilik değil arkadaşlar. Sayın Bayraktar bana ne dememiştir, ilgisiz kalmamıştır, içinden geldiği gibi davranmıştır. (Hürriyet)

Üniversiteli Dilek, Bakan Bayraktar'ın verdiği paranın gerçek miktarını açıkladı


  http://www.radikal.com.tr/1130118113011818

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Psikologmu oldunuz? Bu aciklamalardan sonra.... - lostidentity

  Bu olayi, kizi rencide etmeden basinda mansetlere tasimadan cozmek varken nicin bu kadar abartti anlam veremiyorum, moral vermek yerine bu tarz soylemlerde bulunmak eminim daha iyi yapmamistir psikolojisini

  200 veya 2000 ne farkeder? - Zeynep Ekşioğlu

  AKP tayfasında, konunun özünde odaklanamamak hastalığı veya kötü niyeti var. Sorun, paranın miktarı değil. Sorun, bir vatandaşın tedavisi için gerekli ilacını,10 senelik muhteşem politikalarınızın sonucu olarak Türkiye'de bulamaması ve getirememesidir. Lütfen, daha fazla açıklama yapmayınız ve hatanızı kabul ediniz.

  yuh be - fısıltı

  dilek kanser hastası biri ve ruh halinin bozuk olması gayet normal. faranjit,grip gibi bir hastalığı yok önce bunu idrak etmeli.ama nerde! kaldı ki ruh hali bozuk olsa o bakanınızın verdiği parayı geri iade etmek yerine alır giderdi.ama dilek yanlış anlaşıldığını dilenci olmadığını dile getirdi.dilek'in cümlelerini bile anlayamamışken ruh halini algılamanız çok komik olmuş. ve yüzünüzün kızarması gereken yerde hala çıkıp pişkin pişkin 200tl-300tl değil 2.000tl vermiş demeniz ayrıca insanlıktan nasip almadığınızın,terbiyesizlikte sınır tanımadığınızın açık bir göstergesi.2.000tl vermiş olması bakanınızın basına yansıyan o karedeki durumunu haklı mı çıkartıyor yani?ne diyim yazıklar olsun! sizingibilerle aynı sıfatta olmak utanç verici!

  buendia - buendia

  Meşhur hikaye; krallığın suyuna delilik zehiri karıştırmışlar, suyu kral hariç herkes içmiş. Kısa bir süre sonra herkes kral delirdi diye isyan etmiş. Ancak kral da aynı sudan içip onlar gibi olunca iyileştiğine inanmışlar. Önünüze gelene komplocu, ergenekoncu, dhkp-c'li, kck'li derken sizin ruh haliniz normal. Bir bakan yardım isteyen kanser hastasına para verirken normal, yalandan rahatsız olanlar hasta.

  asıl konuya gelelim - desem

  O kızcağın ruh halini analiz etmek yerine..benim ülkemde neden kanser hastaları ilaçlarını rahat bir şekilde alamıyorlar diye düşünseniz zaten konu buralara gelmezdi sayın bakanım..

  Ruh hali - denizci-41

  Amansız bir hastalığa yakalanmış birinin ruh halinin bozuk olması gayet normaldir..Bazılarımız bu hastalığa yakalanınca morallarini bozmazlar ve hastalığa direnirler: bazılarımız da hastalığa teslim oluruz ve sonucu baştan kabulleniriz..Sanırım bu kızımız ikinci durumda..Ruh halinin bozukluğu Bakanın verdiği parayı az göstermek se, iş biraz değişir ama; yine anlayışla karşılamak gerekir..Eğer,söylendiği para gerçekten 2000 lira ise, bunu "sadaka" olarak değerlendirmek yanlış olur. Bu miktar para tedaviye yardımcı olabilir..Bu paranın miktarını parayı veren Bayraktar açıklasa da, biz de sağlıklı yorumlar yapabilsek...

  sizin ruh haliniz - kaşınan adam

  Bence sizin ruh haliniz bozuk.Elinizde tüm güçler varken zavallı kadının üzerine daha ne gidiyorsunuz.Neden daha onu ezmeye kalkıyorsunuz.İntikam aldığınızımı sanıyorsunuz.Kamu vijdanı kararını vermiş ,hata yaptınız,yenilgiyi kabul edin...