Hüseyin Çelik'ten kanser hastası Dilek'e cevap

Hüseyin Çelik'ten kanser hastası Dilek'e cevap
Hüseyin Çelik'ten kanser hastası Dilek'e cevap
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Erdoğan Bayraktar'ın para vermek istediği kanser hastası Dilek Özçelik için 'Dilek kızımızın hastalığından dolayı ruh hali bozuk' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dün akşam katıldığı bir televizyon programında, kanser hastası Dilek Özçelik ve Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar arasında geçen polemiğe değinerek ‘Bakan Bayraktar Dilek kızımıza cebinden 2000 TL verdi’ açıklaması yapmıştı.

Dilek Özçelik’in bugün o rakamın 200 lira değil, en fazla 200-300 lira olduğunu açıklamasının ardından Hüseyin Çelik bugün tekrar aynı konuya değinerek ‘Dilek kızımızın hastalığından dolayı ruh hali bozuk’ dedi.

Hüseyin Çelik şunları söyledi:

Dilek kızımıza şifalar diliyorum. Hastalıktan kaynaklanan problemleri var, ruh hali de iyi değil. Bu gayet normaldir. Ben bakanımın bana verdiği bilgileri dün ekranda anlattım. Bakan 2 bin lira verdiğini söyledi. Bakan verdiği paranın kaç para olduğunu çok iyi biliyor. Bakan kesinlikle 2 bin lira verdiğini söylüyor.

Bugün kızımız 200-300 lira demiş. Dilencilere 2 bin lira verildiğini gördünüz mü? Bakan ilaç için bu parayı veriyor. Sayın bakan linç edilmeye çalışılıyor. Bu çirkin bir şey. Önemli olan kızımızın iyileşmesidir.

Şimdi gidin Dilek kızımıza. 300 mü verdiler diye sorun. Bu habercilik değil arkadaşlar. Sayın Bayraktar bana ne dememiştir, ilgisiz kalmamıştır, içinden geldiği gibi davranmıştır. (Hürriyet)

Üniversiteli Dilek, Bakan Bayraktar'ın verdiği paranın gerçek miktarını açıkladı