Hüseyin Gülerce: Birbirimizin yüzüne bakamaz hale gelmeyelim

Hüseyin Gülerce: Birbirimizin yüzüne bakamaz hale gelmeyelim
Hüseyin Gülerce: Birbirimizin yüzüne bakamaz hale gelmeyelim
Kabine değişikliğinin ardından cemaatten ilk tepki Gülerce'den geldi: Birbirimizin yüzüne bakamaz hale gelmeyelim. Bırakalım yaralar kabuk bağlasın.

Başbakan Erdoğan ’ın dün yaptığı kapsamlı kabine değişikliğinin ardından Gülen cemaatinin önemli isimlerinden Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce bugün twitter hesabından bir açıklama yaparak ‘bırakalım yaralar kabuk bağlasın’ dedi.

‘Ben ortaya konuşuyorum’ diyen Gülerce şunları yazdı:

Şu tavsiye hiç bugünkü kadar anlamlı ve değerli olmadı: Söz gümüş ise sükut altındır...

İkinci tavsiye: Herkes, daha sonra yüzyüze gelineceğini düşünerek konuşmalı. Birbirimizin yüzüne bakamaz hale gelmemeliyiz...

Ben ortaya konuşuyorum: Üslubumuzun üzerine garazlarımızı yüklemeyelim. Hepimiz böyle yapalım. Bırakalım yaralar kabuk bağlasın.


  http://www.radikal.com.tr/116813911681399

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gülerce bir talep - Dedemkorkut

  Hüseyin Gülerce bu lafı, yani "birbirimizin yüzüne bakamaz hale gelmeyelim" sözünü muhataplarına değil de kendi adamlarına söylemelidir. Adamlar gemi azıya almış gidiyor. Durdurak bilmiyor. Saldırdıkça saldırıyor. Böyle bir pozisyonda, karşındakinden durmasını beklemek, "defterinin dürülmesine" razı olmasını istemek demektir.

  Nasıl olacak. - TALIP

  Ülkenin yarısının ortak düşmanları olması savaşın derinleşmesini önlüyor. Yoksa aralarında derin farklar var.

  Bu ne inat - captainwhite

  Isin ilginc tarafi herkesin ekonomik krize davetiye cikarmasinda... Huseyin Gulerce daha on gun once "" son uyari "" diye ister tehdit ister gozdagi deyin aba altindan sopa gosteriyordu , Hcasinin son beddua sonrasi baris cubuklarini tekrar yakalim diyor...Dolar 2.5 lirayi gordugunde el mi yaman bey mi goreceksiniz ama olan yine halka olacak..

  ... - noelon

  hah... tüm bir devlet sistemini tarumar ettinizz, şimdi öpüşüp barışın bakalım... barışacağınız önceden belliydi zaten... bu olanlar sadece bir güç gösterisinden ibaret... anadolu topraklarını dini bir yönetim altına almak gibi ortak bir amacı olan bu iki hareketin şerde birleşeceği ve bazen tartışsalarda bu yolda hep beraber yürüyecekleri bir gerçektir...

  hocaya cevabım olsun - ayenoğlu ismail

  Allah?a verdikleri sözü, pekiştirilmesinden sonra bozanlar, Allah?ın korunmasını emrettiği şeyleri (akrabalık bağlarını) koparanlar ve yeryüzünde fesat çıkaranlar var ya; işte lânet onlara, yurdun kötüsü (cehennem) de onlaradır.rad 25

  işe yaramış - anlayana

  bakanlar kurulu değişikliğinden sonra cemaat istediğini aldı mı yoksa...

  Matematik... - serseriser

  Birbirlerine taktıkları isimlere göre "Hain" ile "Hırsız" barışırsa solcu "Fitneci" olur...