Huzur Sokağı'nın senaristi Başbakan'a hakaretten işten atıldı

Huzur Sokağı'nın senaristi Başbakan'a hakaretten işten atıldı
Huzur Sokağı'nın senaristi Başbakan'a hakaretten işten atıldı
"Huzur Sokağı" dizisinin senaristlerinden Alev Toprakoğlu Facebook'a Başbakan Erdoğan'a hitaben "Allah belanı versin RTE, hâlâ yalan söylüyorsun" yazınca işinden oldu.

Radikal.com.tr - Dizinin yapımcısı SET Film bugün yaptığı bir açıklama ile Toprakoğlu’yla tüm ilişkilerini sonlandırdıklarını açıkladı:

ŞİRKETİMİZ VE DİZİMİZLE İLİŞİĞİ KALMAMIŞTIR
"Alev Toprakoğlu’nun, Facebook hesabında paylaşmış olduğu, sadece hakaretten ibaret olan yazısı, tasvip edilecek bir yazı değildir. Küfür ve hakaret bir görüş değil, bir cinnet halidir. Bu hale gelmiş bir insanında bizimle birlikte, Huzur Sokağı dizisinde olması düşünülemez.

Hayatını yazıyla ifade edip, kazanan insanların hakaret etmesini değil, varsa fikirlerini söylemesini tercih ederiz. Alev Toprakoğlu’nun yazmış olduğu küfür ve hakaret dolu kelimelerinden dolayı da bu kişinin, yapım şirketimiz Set film ve Huzur Sokağı dizisiyle de, bundan böyle bir ilişiğinin kalmadığını önemle duyururuz.

Herkesin kendi alevini taşıdığı bu Dünya ’da insanlık, barış ve sevginin kalıcı olması ümidiyle..."


  http://www.radikal.com.tr/1139372113937214

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - r11

  Başbakanın halkına ettiği küfür ve hakaretlerin yanında hiç kalır bu hanımın söyledikleri...

  gurur duymalisiniz sayin senarist! - emrey

  Sayin Senarist, boyle bir kanalda boyle bir dizide calisma yanlisliginda bulunmussunuz, haklisiniz bu duzenin parcasi olmamak maddi ve manevi olarak cok zor! En azindan yol yakinken kurtulmussunuz Hukumet Propagandasi'ndan baska bir sey yapmayan bu kanaldan ve de bu cagdisi diziden! Tebrikler.

  KÜFÜR VE HAKARET BİR GÖRÜŞ DEĞİL BİR CİNNET HALİDİR. - m.rozbilen

  Başlığa aynen katılıyorum.Küfür ve hakaret görüş değil,cinnet halidir.Ancak insanı bu cinnet haline sokan'ın hiç mi kabahati yok? Camide içki içildi iddiası halkı galeyana getirmek için yeterli sebeptir.80'li 90'lı yıllar bu tür provokatif iddiaların nelere mal olabileceği deneyimleri ile doludur.İçki içilmediği halde her Allahın günü camide içki içtiler iddiası vahim bir kışkırtma hareketidir.Hele bir Başbakana hiç yakışmamıştır.İddiaya inanmayan halkın sağ duyusu Başbakanı ters köşeye yatırmıştır.Sayın Alev Toprak'ı sakin olmaya ve fikrini hakaret ederek değil fikirle belirtmeye davet ediyorum.Zira keskin sirke küpüne zarar verir.

  komik - Ruwenzori

  ben başbakanı, haberdeki senaristin sevdiğinin onda biri kadar bile sevmiyorumdur muhtemelen, ama kim olursa olsun hakaret etmek çözüm değil. kafamızın içinde birilerine yönelik son derece saldırgan düşüncelere sahip olabiliriz, ancak hepimizin bunları açığa çıkarması durumunda dünya yaşanmaz hale gelirdi. bu arada yapım şirketinin de bir resmi açıklamada yaptığı imla hataları inanılır gibi değil, kalitesizliklerini kanıtlamak istemişler adeta, "bu senarist bize fazlaydı zaten" der gibi.

  adaletin bu mu - thinkerbell

  Enteresan bir açıklama olmuş, mesela cinnet geçiren adam karısını 38 yerinden bıçakladığında cezadan indirim nedeni oluyor cinnet hali. Ben de bir çok insanın aşırı polis şiddeti, medya ve siyasilerin çarpıtmaları ile cinnet geçirme haline sokulduklarını ve daha sonra da bunun aleyhlerine delil olarak kullanıldığını düşünüyorum. Kaldı ki, başbakan ve özellikle Egemen Bağış gibi bakanları halkın yarısına küfür ve hakaret yağdırıyor, olmuyor halkın yarısını diğer yarısını lince davet ediyorlar, bunlar artık küfür hakaret değil nefret suçu olmasına rağmen dokunulmazlıklarının kaldırılacağını, bir gün yargılanacaklarını, işlerini, saygınlıklarını, paralarını kaybedeceklerini düşünmek zor. Adalet işte böyle kraldan çok kralcıların elinde icra edilen tek taraflı bir "şey" haline geldi güzel ülkemde.

  Bakış açısına göre değişir. - bdipso

  Alev Hanımın yazdıklarını farklı açıdan da değerlendirebilirsiniz. Bence; "Allah belanı versin" bir temenni, "Yalan söylüyorsun" ise durum tesbiti olarak değerlendirilmeli. Ayrıca, bu temenni ve tesbitlere katılan birey sayısı bugünlerde yadsınamaz ölçüde yüksek.

  Ayrımcı Yapım Şirketi! - topgay

  Aynı senarist CHP liderine aynı söylemde bulunsaydı, gene işine son verilir, yapım şirketi aynı sözleri kullanır muydı? SANMIYORUM!