Huzurevi dayakçısının pişkinliği: Faydamız oldu!

Kartal'da Özel Aydos Huzurevi'nde yaşlılara eziyet iddiasıyla yargılanan sanıklara göre sayelerinde yaşlılara daha iyi bakılacak!

İSTANBUL - Kartal'da Özel Aydos Huzurevi'nde yaşlılara eziyet iddiasıyla yargılanan sanıklara göre sayelerinde yaşlılara daha iyi bakılacak!
Huzurevinde yaşanan dehşet ekranlara yansıyınca burada çalışan dört sanık hakkında dava açılmıştı. İlk duruşma dün Kartal 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. 15-40 yıl ceza istenen, huzurevinin ortakları tutuklu sanıklar Nami Cengiz ve Gönül Anras duruşmada hazır bulunurken, üç-sekiz yılla yargılanan tutuksuz sanıklar hastabakıcı Nuran Sanin ve işçi Yasemin Ünal ise katılmadı.
Cengiz, "Gerçekten de zorunlu müdahalelerdi. Bakım yapmak isterken bazı hâreketlerimiz oldu. Pişmanım" dedi. Bu sözlere hakim Servet Kartal, "Önce vicdanda tahliye olmak lazım" diye karşılık verdi. Anras'ın ise bir 'tesellisi' vardı: "Kimseye bilerek eziyette bulunmadım. Ama bunun topluma faydası oldu. Artık bu tip yerlere sertifikalı eleman alınacak. Bundan sonra iyi bakım olacağına sebep olduğumuz için mutluyum." Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.