Huzurlarınızda aktör Kadir Topbaş!

Huzurlarınızda aktör Kadir Topbaş!
Huzurlarınızda aktör Kadir Topbaş!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yıllar önce 'Namaz Öğreniyorum' adlı bir filmde oynadığı ortaya çıktı

 

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yıllar önce 'Namaz Öğreniyorum' adlı bir filmde rol aldığı ortaya çıktı. Sadece VCD formatında çıkarılıp satılan bu filmde Kadir Topbaş baba rolünü oynuyor. Filmin yalnızca piknik sahnesinde görülen Kadir Topbaş, ağaç dalından düdük yapıyor, annesiyle kır gezisine çıkıyor ve çocuklarını dini bilgileri öğrenmeye teşvik ediyor. Filmin diğer bölümünde de Kadir Topbaş'ın kızı rolündeki Ayşe'nin ninesinden, oğlu rolündeki Ali'nin ise Kuran kursu hocasından dini eğitimler aldığı sahneler var. 

 -ÇOK BAŞARILI OLSAYDIK BELKİ DEVAM EDERDİ-

 

Kadir Topbaş, konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Televizyonlarda gösterilen tanıtım filminde din konusunda kızlarla erkeklerin ayrı eğitilmesiyle ilgili soruya Topbaş şu yanıtı verdi:  "Tabi bu senaryo ve ben yazmadım. Yusuf Sezgin'in senaryosunu yazdığı bir filmdi. Tesadüfen bu filmi hazırlayan firma kendilerinin böyle bir ihtiyacı olduğunu ve çok kısa süreli bir baba rolü yapmamı istediler. Çok başarılı olsaydık belki devam ederdik. Bilmiyorum, çok da başarılı değil herhalde. Şu da enteresan, geçen seçimde de bu film gündeme getirildi. Hep seçim zamanı başkanın nesi var acaba, ne varsa çıkartalım ortaya' diye böyle bulabildikleri bunlar. Hamdolsun ki Rabbim bunlara farklı fırsatlar vermiyor. Bunları çıkartarak, bununla halk nezdinde bize olan sevgiyi, ilgiyi düşürmeye çalışıyorlar. Proje üretemeyenlerin ortaya attığı şeyler bunlar. Hamdolsun yüzümüzü kızartacak yanlış yapmadığımıza inandığımız bir geçmişimiz var. Bundan sonra da bu kente hizmet etmeye varız. Vatandaşlarımız tekrar devam etmemizi isterlerse bu şehir 5 yıl sonra farklı şeyler konuşacağımız bir duruma gelir."  (Radikal, dha)