'Hz. Muhammed kimlikli' mevlit kandili daveti

'Hz. Muhammed kimlikli' mevlit kandili daveti
'Hz. Muhammed kimlikli' mevlit kandili daveti
Güzel-Der üyeleri, Avcılar'da cuma namazı sonrası Mevlit etkinliği için dağıttıkları davetiyeyi Hz. Muhammed'in kimliği şeklinde düzenlediler. Söz konusu davetiyede, Hz. Muhammed için ayrıntılı bir fiziksel tanım yapıldığı da görüldü.

RADİKAL - Güzelyurt Sosyal Kültürel İlmi Hizmetler ve Yardımlaşma Derneği (Güzel-Der) üyeleri, İstanbul Avcılar'da Cuma namazından çıkan cemaati, Mevlit Kandili nedeniyle düzenlenecek etkinliğe davet ederken, şerbet, gül, broşür ve 'Hz. Muhammed Kimliği' dağıttı.

Dernek üyeleri Avcılar'daki Havuz Meydanı'nda namazdan önce stant oluşturdu. Namazın bitmesinden sonra Arapça ilahi ve duaları hoparlörle yayınlarken, tek sıra haline giren cemaat ve yoldan geçenlere birer bardak şerbet, gül, dernek çalışmalarını yansıtan broşürler dağıttı. 

Ayrıca saat 19.45'te Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde düzenlenecek Mevlik Kandili programının 'Gümmetin seni unutmadı, unutmayacak ya Resullullah' yazılı davetiyeleri verildi, Hz. Muhammed adına düzenlenen 'Nüfus cüzdanı' dağıtıldı. 

BUNU DA YAZDILAR

Arapça bazı sözcüklerin de yer aldığı '124000-313-25-5-1' numaralı kimlikte Hz. Muhammed'e ilişkin bilgilerin yanı sıra 'Şema-İli şerifleri' bölümünde, "Boyu ne çok kısa, ne çok uzundu. Orta boyluydu. Saçı kıvırcıkla düz arasındaydı. Değirmi yüzlü, duru beyaz tenli ve siyah gözlü, uzun kirpikliydi. İri kemikli ve geniş omuzluydu. Göğsü ortadan karnına kadar kılsızdı. İki avucu ve tabanları dolgundu. Yürüdüğü zaman sanki yokuş aşağı iner gibi rahatlıkla ilerlerdi" diye başlayıp devam eden bilgiler yazıldı.

Kimliği düzenleyen isim olarak 'Medine Sicil Emini' Hüzeyfe Bin Yeman' gösterildi.
DHA