İ.Ü. Hukuk Fakültesi mezuniyetinde Gezi eylemi

İ.Ü. Hukuk Fakültesi mezuniyetinde Gezi eylemi
İ.Ü. Hukuk Fakültesi mezuniyetinde Gezi eylemi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezuniyetine direniş damga vurdu. Kürsüyü işgal eden öğrenciler, yaptıkları basın açıklamasında salt hukukun değil adaletin takipçisi avukatlar olmak için mezun olduklarını belirttiler.

Radikal.com.tr - Üniversitelerin mezuniyet törenlerinde Gezi Parkı protestoları devam ediyor. Son olarak bugün düzenlenen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezuniyet töreninde, öğrencilerin eylemleri vardı. Fakülte Dekanı Adem Sözüer'in konuşmasını yaptıktan sonra, "Öğrencilerin bir eylemde bulunmak istediğini ve buna izin vermese dahi sahneye çıkacaklarını" belirterek inmesinin ardından sahneye öğrenciler çıktı. "Her yer Taksim, Her yer Direniş, Taksim'den Lice'ye, mücadeleye devam" sloganları ile sahneyi işgal eden öğrenciler; "Meşru müdafaayı öğrendik, failleri biliyoruz, mezun olduk geliyoruz" pankartı açtı.

Öğrenciler ayrıca fakülte içerisinde 'Şehit Ağacı' adını verdikleri bir ağaca Gezi protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ve Ethem Sarısülük ile protestolar sırasında atılan gaz bombalarının etkisiyle daha sonra yaşamını yitirdiği iddia edilen Zeynep Eryaşar ve Lice'de hayatını kaybeden Medeni Yıldırım'ın resimlerini astı.