İ.Ü. Hukuk Fakültesi mezuniyetinde Gezi eylemi

İ.Ü. Hukuk Fakültesi mezuniyetinde Gezi eylemi
İ.Ü. Hukuk Fakültesi mezuniyetinde Gezi eylemi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezuniyetine direniş damga vurdu. Kürsüyü işgal eden öğrenciler, yaptıkları basın açıklamasında salt hukukun değil adaletin takipçisi avukatlar olmak için mezun olduklarını belirttiler.

Radikal.com.tr - Üniversitelerin mezuniyet törenlerinde Gezi Parkı protestoları devam ediyor. Son olarak bugün düzenlenen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezuniyet töreninde, öğrencilerin eylemleri vardı. Fakülte Dekanı Adem Sözüer'in konuşmasını yaptıktan sonra, "Öğrencilerin bir eylemde bulunmak istediğini ve buna izin vermese dahi sahneye çıkacaklarını" belirterek inmesinin ardından sahneye öğrenciler çıktı. "Her yer Taksim, Her yer Direniş, Taksim'den Lice'ye, mücadeleye devam" sloganları ile sahneyi işgal eden öğrenciler; "Meşru müdafaayı öğrendik, failleri biliyoruz, mezun olduk geliyoruz" pankartı açtı.

Öğrenciler ayrıca fakülte içerisinde 'Şehit Ağacı' adını verdikleri bir ağaca Gezi protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ve Ethem Sarısülük ile protestolar sırasında atılan gaz bombalarının etkisiyle daha sonra yaşamını yitirdiği iddia edilen Zeynep Eryaşar ve Lice'de hayatını kaybeden Medeni Yıldırım'ın resimlerini astı.


  http://www.radikal.com.tr/114066011406604

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şarkı gibi - genco940

  Ben sende tutuklu kaldım. Anlamak için Anayasa mahkemesinin kararıyla ilgili olarak özel mahkemeleri izlemeniz tavsiye edilir. Aslında çaktırmadan siyasette bir dalgalanma oldu, onuda verilen bir yıllık sürenin neresinde yasamanın ne yapacağını, nasıl süslemeye çalışacağını görelim.

  alpaslan - biyorumlukcan

  uydurma, yabanci universitelerde calisanlarimiz var. Oyle bir sdebepten hele bir at bakalim o rektorun basina neler geliyor. Ayrica ne siddeti?

  baska ülkelerde - Alparslan1453

  baska ülkelerde böyle siddet icerikli eylem yapan üniversite ögrencileri üniversiteden atilirlar

  HER YER GEZİ DİRENİŞİNE DÖNDÜ. - m.rozbilen

  Her protestoda yabancı parmağı ve komplo arayanlar İ.Ü.Hukuk fakültesi öğrencilerinin mezuniyet töreninde Adaletsizliği ve Gezi direnişinde yaşamlarını yitirenleri anmalarında da mutlaka bir kulp ararlar.Bu öğrencilerin kimler olduğu tesbiti yapılmıştır.Bu, gelecekteki kariyerlerine engel teşkil ettirilecektir.Biline.