İber Otel dünya çevre şampiyonu

Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme Köyü'ndeki İber Otel Sarıgerme Park, merkezi Almanya'da bulunan TUI turizm şirketinin 22 bin otel arasında yaptığı ankette, dünya çevre şampiyonu oldu.

MUĞLA - Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme Köyü'ndeki İber Otel Sarıgerme Park, merkezi Almanya'da bulunan TUI turizm şirketinin 22 bin otel arasında yaptığı ankette, dünya çevre şampiyonu oldu. TUI Turizm Şirketi, dünyanın her tarafındaki otellere gönderdiği müşteriler arasında çevre bilinci, çevreyi koruma ve değerlendirme açısından bir anket yaptı. Anket sonuçlarına göre İber Otel Sarıgerme Park, dünya birincisi oldu.
Birincilik plaketini, İber Otel Sarıgerme Park'ta doğal çevrenin korunması çalışmalarını başlatan genel müdür Heinz H. Fugger aldı. Fugger, şunları söyledi: "Çevremizde 2000 yılında ISO 14001 çevre yönetim sistemini kurup belgelendiren ilk otel olduk. Yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları konulu kongre ve seminerler düzenledik. Solitem GmbH tarafından geliştirilen güneş enerjisiyle soğutma sistemlerinin ve çamaşırhane buhar sisteminin desteklenmesi projesini bu yıl hayata geçirdik. Çevreyle ilgili çalışmalarımızın karşılığını da dünya çevre şampiyonu olarak aldık."