İbrahim Karagül: IŞİD Türkiye'yi de hedef alacak

İbrahim Karagül: IŞİD Türkiye'yi de hedef alacak
İbrahim Karagül: IŞİD Türkiye'yi de hedef alacak
Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, IŞİD'in "bölgede Müslüman Kardeşler etkisini kırmak için batılı güçlerce kullanıldığını" iddia ederek, "Önümüzdeki aylarda, IŞİD'in Türkiye'ye de yöneltileceğini, Türkiye'yi de hedef alacağını düşünüyorum" diye yazdı.

RADİKAL – Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, bugünkü yazısında IŞİD’in Türkiye ’yi vurabileceğini öne sürdü. Karagül, IŞİD’in Ürdünlü pilot Muaz Kasebe’yi yakmasının ve Libya’da Mısırlı 21 Hıristiyan’ı başlarını keserek katletmesinin, bu iki ülkeyi tuzağa düşürmek için yapılmış eylemler olduğunu öne sürdü. ABD ve Avrupa ’nın “IŞİD üzerinden Müslüman Kardeşler’in etkisini kırdığını” yazan Karagül, bunun “21. yüzyıla dönük derin bir proje” olduğunu iddia etti.

Karagül, “Örgütün yeni hedefi Türkiye olacak” dedikten sonra şöyle devam etti:

“IŞİD’in ilk hedefi Şiilerdi. Suriye ve Irak’ta İran etkisine karşı harekete geçmişlerdi. Sünniliği kullanıyorlardı. Bir anda strateji değişti, örgüt Sünni Kürtlerin üzerine yöneltildi. Bu, şaşırtıcı bir durumdu ve şu ana kadar bu değişikliğin sağlıklı bir açıklamasına rastlamadım.

Şimdi, ilk söylemem gerekeni son söyleyeyim: Bütün bölgeye yönelen IŞİD’in Türkiye’yi de vurması kuvvetle muhtemel. Açıkçası yukarıdaki haritadan hareketle ben böyle bir saldırı endişesi taşıyorum. Önümüzdeki aylarda, IŞİD’in Kürtlere yöneltildiği gibi, Türkiye’ye de yöneltileceğini, Türkiye’yi de hedef alacağını düşünüyorum.

Birileri Türkiye’yi bu örgüt üzerinden sınayacak. Herkes çok dikkatli olmalı...”

YAZININ TAMAMI


  http://www.radikal.com.tr/1296201129620112

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  eğer nato türkiyeyi gözden çıkarmışsa suriye oluruz. - user650473

  türkiyede nato üsleri var. 15.000 batılı şirketin yatırımları var. bankalarda paraları var. normal şartlarda türkiyede devlet otoritesinin sarsılması , iç karışılık yani suriye olmamız batının pek de işine gelmez. ancak bu türkiyenin sonsuza kadar nato üyesi olacağı anlamına da gelmiyor. natonun türkiyedeki müttefiki zaten türk halkı değil hilafetçiğler ve pkk tabanıdır. şartlarda anlaştıktan sonra devletin selefilerin eline geçmesinden rahatsız olmayabilirler.. suudi arabistanla ne kadar uyum içindeyse bizle de öyle olur. sonuç olarak bizde vahşice cinayetler olmaz, nato biziz korur rehaveti tam da onların istediği şey. yazarın söylediği olabilir.

  bölgede türk, kürt, arap ulusal devleti istenmiyor. - user650473

  şii arapları öldürüyorlar çünkü arapların sonsuza kadar birbiri ile kavga etmesini istiyorlar. ulus olmasını istemiyorlar. ayrıca da bölgedeki rusya çin iran etkisini kırmak istiyorlar. kürtleri öldürüyorlar çünkü kürtler 1918 de araplarla türkleri hizaya getirecek bir sopa olarak düşünülmüştü ancak istenenden daha fazla uluslaştılar. türklere henüz sıra gelmedi, zaten yarısı ulusal kimliğini unutmuş selefileşmiş. gerçekten petrol ve doğalgazımız varsa sıra bize de gelir.

  tabi - user742894

  tabi,tabi bizde hemen size inandik.besleyip buyuten sizlersiniz.demek bir seyler ters gidiyor altyapi hazirlamaya calisiyorsunuz yemezlerrrrrrrrrrr

  Bu da mı ofsayt - user1002758

  Tabi tabi Türkiye devleti açıkça gizlemeden silahla,parayla ,balla sütle beslemedi Işid'i. hep Batı yaptı deilmi.Türkiye El-Nusra ve Işid'e yardım Türkmen cephesini bile devreye soktu be.

  ISID CINNET GECIRIR MI? - Equalizer001

  Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmenİbrahim Karagül: ?IŞİD Türkiye'yi de hedef alacak? ISID?in Turkiyeyi hedef almasi cinnet gecirerek idam fermanini kendi eliyle imzalamasi demek olacagindan asla boyle bir deliliye curet etmez. Ote Yndan; iki yildir Turkiyeyi savasa sokmak icin ugrasan Israil?in basini cektigi buyuk Petrol ve Silah sirketleri ISID?a Iraq?in buyuk bir kismini vaad ederler ve nakit para verirse, ISID, alacagi petrol ve para karsiligi cinnet gecirebilir.

  Gerçeğin ifadesi - hkalmis

  Yeni şafak, bir gerçeği ifade etmiştir. O da Türkiye'nin Müslüman Kardeşlerin karargahi olmasıdır. Her ne kadar başlangıçta birlikte olsalar da şimdi ayrı düşmüşler gibi. Ancak İŞİD de Türkiye'de örgütlenmiş durumda. Yakında Türkiye'de birbirlerine saldırırsa şaşırmayın. Camilerde, tarikatlarda bombalar patlayabilir. Hayırlı olsun, dindar nesil!

  Laf olsun - user1002538

  Laf olsun torba dolsun amaciyla yazilmis bir yazi gibi gozukse de degil. Yazinin tum amaci Turkiye'yi ISID karsiti koalisyonun hedefi haline gelmekten kurtarmak; yani Turk devlet yoneticilerini olasi bir yargilama, veya en azindan suclamadan kurtarmak. Cunku ISID'in kaybedecegi artik kesinlik kazandi ve Nazi fasizminin yenilecegini goren Turkiye, nasil ki II. dunya savasi sonlarina dogru Almanya'ya gostermelik savas acti ise, simdi ISID'e de gostermelik savas acmak icin bahane yaratacak. Yani bir iki yere ISID bombasi yerlestirtirilecek ve ardindan tu kaka ISID denilecek ve Turkiye pacayi kurtarmis olacak.....