İbrahim Şahin kimdir?

İbrahim Şahin kimdir?
İbrahim Şahin kimdir?
2007-2014 yılları arasında yedi yıl TRT Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekte olan İbrahim Şahin kimdir? Göreve nasıl getirildi? TRT Genel Müdürlüğü'nden ne zaman alındı, ne zaman Samsun'a Vali olarak atandı?

1962'de Amasya'da dünyaya gelen İbrahim Şahin,   Ankara Üniversitesi mezunu bir bürokrat olarak Türkiye 'nin gündemine girmiştir. 1986'da Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra Samsun, Kars, Kastamonu gibi kentlerde ilçe kaymakamlığı yapan Şahin, 2001 yılında İçişleri Bakanlığı bünyesinde Hukuk Müşaviri olarak görev almıştır. 2002 döneminde Ulaştırma Bakanlığı’nda da görev alan İbrahim Şahin, Bakan Danışmanlığı'na kadar yükseldikten sonra 2003 yılında PTT Genel Müdürü olarak atandı. PTT Bank Projesi ile"2004 Kaynakları Etkin Kullanma ve Maliyetleri Düşürme Yılı Birincilik Ödül" kazanan Şahin, popülerliğini bu dönemde arttırdı. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı olarak Nisan 2005’te işbaşı yapan Şahin, aynı dönemde Türk Telekomünikasyon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine de devam etti.

TRT'de taşlar yerinden oynuyor: İbrahim Şahin ayrıldı mı?


10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından TRT Genel Müdürlüğü görevine getirilmesi iki kez veto edilen Şahin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından bu makama atandı ve bu atama Resmi Gazete ’nin 21 Kasım 2007 sayısında yayımlandı. İbrahim Şahin Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesi olma özelliğini de taşıyan çok yönlü bir bürokrattır.

Evli ve bir çocuk babası olan Şahin, TRT'de görev aldığı süre boyunca taraflı yayın yaptığı iddiasıyla, bir çok kez gerek politikacılar gerekse de gazeteciler tarafından sıklıkla eleştiri görmüştür.

16 Eylül 2014 günün ilk saatlerinde TRT Genel Müdürlüğü görevinden alınarak Samsun Valisi olarak atanan İbrahim Şahin, görevini Hüseyin Avni Mutlu'dan devralmıştır.