İbrahim Tatlıses'ten Başbakan'a destek

İbrahim Tatlıses'ten Başbakan'a destek
İbrahim Tatlıses'ten Başbakan'a destek
İbrahim Tatlıses konserde 'Demokratik açılım'a destek mesajı verdi: Gelin Başbakan'a yardımcı olalım


 

Ahmet ACAR


ANTALYA - Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da özel davetli olarak izlediği İbrahim Tatlıses'in Mardan Palace Otel'deki konseri renkli görüntülere sahne oldu. Tatlıses, sahnede yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a terörü bitirme konusunda destek olunması gerektiğini belirterek, “Bu terörü yok etmek için Başbakanımız yola çıkıyor. Ona kimse sahip çıkmıyor. Gelin Başbakan'a sahip çıkalım, yardımcı olalım, bu işi de bitirelim” dedi.
Türkücü İbrahim Tatlıses, bayramın 2'nci günü Antalya'daki ünlü ‘Mardan Palace Otel'de konser verdi. Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov'un 550’ye yakın özel konuğuna verilen konseri izleyenler arasında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da vardı. Günay, bayram için geldiği Antalya'nın Demre İlçesi'nden birkaç saatliğine ayrılarak, Telman İsmailov'un davetlisi olarak Antalya'ya geçip Tatlıses'in konserini izledi. 4 saate yakın sahnede kalan İbrahim Tatlıses, izleyenleri çoşturdu. Kürtçe, Arapça ve Türkçe türküler söyleyen Tatlıses, izleyenleri hem dans ettirdi, halay çektirdi. Sahnede yaptığı konuşmada terör konusuna değinen İbrahim Tatlıses, şunları söyledi:
“Türkiye Cumhuriyeti'nde siyaseten birbirimize çamur atmaktan başka bir şey bilmiyoruz. Şu anda Türkiye'nin en önemli noktası; terör. Bu terörü yok etmek için Başbakanımız yola çıkıyor. Ona kimse sahip çıkmıyor. Var mı böyle bir şey? ‘30 senedir mücadele ediyoruz' diyorlar, neyin mücadelesi? Bir 30 sene daha mücadele etsek, terör bitmez. Gelin Başbakan'a sahip çıkalım, yardımcı olalım, bu işi de bitirelim.”
Bakan Günay ise konserde konuşurken “Bu akşam Türkiye’nin iftihar ettiği birkaç efsaneyle yüz yüzeyiz. Bunlardan bir tanesi hiç abartmadan söylüyorum; Anadolu’nun içinden çıkmış gelmiş, Anadolu’nun gerçek sesi İbrahim Tatlıses. Bu akşam burada onun şarkıları ile dans ettiler, Kürtçe söyleyip, halay çektiler. Şimdi Arapça söyleyecek. Türkçe’yi en güzel söylüyor. İbrahim Tatlıses Türkiye’nin dünya sahnesine çıkardığı büyük bir iftihardır gerçekten” diye konuştu.
İbrahim Tatlıses, konuşmasının ardından Bakan Günay’ın elini öpmek istedi. Ancak Günay buna izin vermeyerek, Tatlıses’le kucaklaştı. (dha)