İbrahim Tatlıses'ten Şivan Perwer açıklaması: Şartlar eşit değil

İbrahim Tatlıses'ten Şivan Perwer açıklaması: Şartlar eşit değil
İbrahim Tatlıses'ten Şivan Perwer açıklaması: Şartlar eşit değil
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır ziyareti kapsamında sanatçı Şivan Perwer ile düet yapacak olan İbrahim Tatlıses, Perwer'i "Kürtlerin Pavarottisi" olarak nitelendirerek, "Onunla düet yapmak benim için şereftir" ifadesini kullandı.

Tatlıses, resmi Twitter hesabı "imparatoribo"dan Şivan Perwer ile yapacağı düete ilişkin düşüncelerini açıkladı. Tatlıses, takipçileriyle Şivan Perwer ile çekilen bir fotoğrafını da paylaştı.

Tweetinde, "Şivan Perwer, Kürtlerin Pavarottisi'dir. Onunla düet yapmak benim için şereftir. Keşke şartlar eşit olsaydı. Sayın Başbakanım samimiyetle lütfetmişler, gönüllerinden geçeni söylemişler. Tabii ki Diyarbakır'da olacağım. Kardeşlik için, barış için...! Şartlar eşit değil dememin sebebi, sağlığım açısından. 37 sene toprağından ayrı kalmış bir Şivan Perwer geliyor, ne güzel..." ifadelerine yer verdi.

Başbakan Erdoğan , dünkü AK Parti Grup Toplantısı'nda, hafta sonu ziyaret edeceği Diyarbakır programında sanatçı Şivan Perwer'in, İbrahim Tatlıses ile düet yapacağını açıklamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1160608116060810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türk yönetimi(AK parti ve Erdogan) samimiyetten uzaktir - ercan02

  Her kes biliyorki Sivan kürt halkinin kalbindedir. Ve bu durum öyle kolay kolay yok olmaz. Sivan da bunu biliyor diger iktidar sahipleride. Barisa giden yol kolay olmayacak, nitekim kafalarda sorularla bu süreç ilerliyor. Nitekim Türk devletive onun yöneticileri Suriye kürdistaninda almis olduklari tavirla ne denli baris için samimi olduklarini "kanitlamislardir"! Halen bazi feodal kürt beyleri kendi çikarlari için bazi ülkelerle ( kürtlere karsi) anlasmalar imzalamis ve onlarin ekmegine yag sürmüslersede sonuçta bu hep kürtleri vurmus onlarin özgürlük mücadelesini sekteye ugratmistir. Erdogan kurnazligiyla kimi dönem solculari,( anayasa oylamasinda) kimi zamanda kürtleri (Barzani) kullanarak iktidarini saglamlastirmistir. Simdi yine bu oyun oynanmaktadir. Kürtler kaç defa lades diyecekler...

  şiva erdoğan.. - Pakrewano

  şivan perwer keşke kendiliğinden ve tek başına gelseydi. erdoğanın ve kürt halkını katledenlerin korumalarının arkasına saklanarak, kendi memleketine gelmek onlara ortak olmaktır. halepçe yi, berxwedan jiyan e yi güzel söyledin ama sadece bunları içinden gelerek söylediğinde kürtlerin sevgisini kazandın ama şimdi? şimdi döneksin şivan! erdoğanın ve kürtleri hala katledenlerin şivanı olmuşsun. xwîna pakrewanan wê rojek di çavên te re der bê.

  Amed - Pe@ce

  Kulağa çok hoş geliyor bu barış ve kardeşlik söylemi; ama sanmıyorum ki ne Amed halkı ne de Kuzey Kürdistan'ın yurtseverleri buram buram oy kokan, seçim kokan jestlere kansın. Elbette ki insanlar kendi dillerinde yapılan müziği dinleyecek ve eğlenecekler; biz Türkler'in yıllarca kafasına bir türlü girmeyen bu temel ihtiyaç da onların en doğal hakkıdır. Ancak AKP'nin Kürdistan'dan bununla nemalanması gibi bir planı varsa bence çok ama çok yanılıyorlar.

  pispor - kaşınan adam

  Pispor isimli yorumcu bir TC vatandaşı çıkıp Türkiye Türklerindir gibi bir cümle söylese o kişinin faşistliğinden girip şövenliğinden çıkar yıllarca Kürtlerin Türkler tarafından nasıl ezildiğini ve çözüm sürecini bilinçli olarak faşist,şöven Türk milletince nasıl sobote edildiğini anlatırsın.Ama sen çıkıp Diyarbakır(Amed) Kürtlerindir dediğinde bu ifade barış mesajları içerir,çözüm sürecine katkıda bulunur,bir ulusun diğer uluslara göre üstünlüğünü ifade etmez ve bu gayet masum bir açıklamıdır. öyle değilmi?Yazdıklarımın yanlış olduğunu düşünüyorsan geçmişte yazdığın yorumlara bir göz atman yeterli olacaktır.

  Böylemi gelecekti Şıvan Perwer? - serhat35

  Yasaklı yıllarda kasetlerini bir hazine gibi saklardı kürtler. Öyle öyle Pavorotti oldu şıvan. Bugün bir düğün etkinliği için geliyor büyük ozan, birilerinin davetiyle. Oysa böyle bir dönüş değildi onu yıllardır bekleyen halkın istediği. Kendi öz iradesiyle özgürce gelip haşkıyla buluşabilseydi keşke. Böyle gelicekse hiç gelmesin daha iyi.

  Zamanlama ve dostluk - UmutBasar

  Dost insani rezil de eder,vezir de.. Siwan Perver iyi bir müzisyen olabilir, ama müzigini yaptigi halki ne kadar anlamis, o halkin acilarini ne denli hisetmis kuskulu.. Dönecekse Amed halkinin davetine icabet ederek dönecekti. Halkiyla kedi fare oyunu oynayanlarin davetiyle degil. Dostlarini secmis sonucta.. Umariz yeni dostlari kendisini vezir etmeseler de rezil etmezler hic degilse .

  Böylemi gelecekti Şıvan Perwer? - serhat35

  Yasaklı yıllarda kasetlerini bir hazine gibi saklayarak dinledi bu halk.Öyle öyle kürtlerin Şıvan'ı, Pavorotti'si oldu. Bugün onu düğün sanatçısı kalıbına sokmak isteyenler o yasakları görmediler, yaşamadılar. Özgürlüğü haykırdı Şıvan Perwer. Kürtler yıllardır gelişini bekledi Şıvanın, ancak böyle bir dönüşü değil elbette. Böyle gelicekse hiç gelmesin daha iyi.