İçerik paylaşımı için uluslararası ortaklık

Hürriyet Daily News ve Fransa’da yayın yapan uluslararası haber kanalı ’France 24’, web siteleri www.hurriyetdailynews.com ile www.france24.com üzerinden İngilizce içerik paylaşımı yapmak üzere editoryal ortaklık anlaşması imzaladı. Yapılan açıklamaya göre, bu ortaklıkla iki haber kuruluşu okuyucu ve izleyicilerine daha zengin bir içerik sunmayı amaçlandı. Bundan böyle Hürriyet Daily News web sitesinde yer alan Hürriyet Daily News’a ait sayfa ve sosyal ağlar için üretilmiş haber, makale, fotoğraflar France 24’ün İngilizce web sitesinde yer alırken, France 24’e ait video ve haberler , Hürriyet Daily News web sitesi ve sayfalarında yer alacak.
Merkezi İstanbul’da bulunan Hürriyet Daily News, 1961’deki kuruluşuyla Türkiye ’nin halen yayımlanan ilk İngilizce gazetesi olma özelliğini taşıyor. Doğan Medya Grubu’nun üyesi olan ve ayda 1 milyon kez ziyaret edilen Hürriyet Daily News web sayfaları ADSL, cep telefonu ve tablet uygulamaları ile Türkiye ve bölgesindeki gelişmeler üzerine 5 kıtada hızlı ve güvenilir haber ve yorum arayışındaki dinamik ve etkili bir okur kitlesine hitap ediyor.
Hürriyet, comscore verilerine göre Avrupa’nın üçüncü yüksek izlenme oranına sahip web sitesine sahip. ’France 24’, Fransızca, İngilizce ve Arapça dillerinde 24 saat kesintisiz yayın yapan uluslararası bir haber kanalı.