İçimizdeki İrlandalı dışımıza kaçtı

Sayısal Loto'nun 18 Ağustos çekişilinde büyük ikramiyeyi kazanan İrlandalı genç kız parasını aldı ve kayıplara karıştı. İki yıldan beri Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan genç kızın kimliğiyse tartışma yarattı.

ANTALYA - Sayısal Loto'nun 18 Ağustos çekişilinde büyük ikramiyeyi kazanan İrlandalı genç kız parasını aldı ve kayıplara karıştı. İki yıldan beri Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan genç kızın kimliğiyse tartışma yarattı.
Talihlinin kimliğiyle ilgili ilk 'açıklamama' Şekerbank Alanya Şube Müdürü'nden gelmişti.
Bilin bakalım kim?
Müdür Fatih Turan, önceki gün toplam 1 milyon 455 bin 702 YTL'lik büyük ikramiyenin bankasına yattığını söyledi. Talihlinin güvenlik gerekçesiyle kimliğini açıklamak istemediğini belirten Turan, bu kişinin 'iki yıldan beri Alanya'nın Mahmutlar beldesinde yaşayan yabancı uyruklu bir genç kız olduğunu ve parayla Mahmutlar'a yatırım yapacağını' söylemekle yetindi.
Bu arada dün bazı gazetelerde, 'İşte talihli' denilerek yine İrlandalı Pathricya ve John Mannings çiftinin fotoğrafları basıldı. Ama "Bu kişi benim kuponu aldığım kişi değil" diyen Turan bunu yalanladı: "Cumartesi Mahmutlar'dan yabancı uyruklu biri aradı. Talihli olduğunu söyledi. Bankadaki yetkililerle tarif edilen eve gittik. İçeride yabancılardan oluşan coşkulu bir kalabalık vardı. Kuponu aldık, Alanya'ya döndük. Para şu an o yabancı kızın hesabında. Bankacılık etiği gereği isim açıklayamayız. Ama talihli kadın değil, bir genç kız."
Makinede oynatılan 4 YTL'lik kuponun yatırıldığı Emre Market'in sahibi Reşit Çakallıoğlu'ysa o günü "Genç bir kız beş altı turistin oturduğu masada oynanan 100 YTL'lik kuponları yatırdı, ikramiye de onlardan birine isabet etti" diye hatırlıyor.
Bu arada gazetede fotoğrafları yayınlanan orta yaşlı çiftin, genç kızın aile dostu olduğu, talihlininse anne-babasıyla birlikte Mahmutlar'ı terk ettiği öğrenildi.