'İçimizdeki satılmışlar Batı'ya alkış tutuyor'

Eski MGK Genel Sekreteri emekli orgeneral Tuncer Kılınç, Batı dünyasının, TSK'nın ulusal çıkarları koruma ve kollamasına engel olmak istediğini öne sürerek, "İçimizdeki satılmışlar, ikinci cumhuriyet arayışında olanlar bu istekleri alkışla karşılıyor" dedi.

ANTALYA - Eski MGK Genel Sekreteri emekli orgeneral Tuncer Kılınç, Batı dünyasının, TSK'nın ulusal çıkarları koruma ve kollamasına engel olmak istediğini öne sürerek, "İçimizdeki satılmışlar, ikinci cumhuriyet arayışında olanlar bu istekleri alkışla karşılıyor" dedi.
Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği'nin '19 Mayıs 1919'dan Günümüze Türkiye' konulu panelinde konuşan Kılınç şu değerlendirmelerde bulundu:
"Halkın oyunu alabilmek için ona doğruları söyleyemeyen siyasiler, bugün AB'den müzakere tarihi alabilmek için Kıbrıs'tan da, Ege'deki hak ve menfaatlerimizden de taviz vermeye hazır. Muhalefette iken AB'yi bir Hıristiyan kulübü olarak nitelendirenler herkesten daha çok AB taraftarı oldu.
Batı, Silahlı Kuvvetler'i ve Kemalizm'i Türkiye'nin önünde bir engel olarak görüyor. İçimizdeki satılmışlar, ikinci cumhuriyet arayışında olanlar, Yüce Atatürk'ün deyimiyle 'gaflet ve dalalet içindekiler', bu istekleri alkışla karşılıyorlar. Bu hazin tabloya rağmen siyasilerimizin önceliği imam-hatip liselerine daha fazla öğrenci çekebilmek ve 28 Şubat'ın rövanşını alabilmek şeklinde ortaya çıkıyor."