İçinde yolcular olan otobüsü molotof kokteyli atarak yaktılar

İçinde yolcular olan otobüsü molotof kokteyli atarak yaktılar
İçinde yolcular olan otobüsü molotof kokteyli atarak yaktılar
Gazi Mahallesi'nde yüzleri maskeli yaklaşık yüz kişilik grup İstanbul Otobüs A.Ş'ye bağlı özel halk otobüsüne molotof kokteylleri attı

İSTANBUL - Edinilen bilgiye göre olay 17.30 sıralarında Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde meydana geldi. Yüzleri maskeli yaklaşık yüz kişilik grup Ercan Abasız yönetimindeki 34 FE 469 plakalı Taksim-Cebeci seferini yapan İstanbul Otobüs A.Ş'ye bağlı özel halk otobüsüne molotof kokteylleri attı. İçinde yolcular bulunan otobüsün sürücüsü kapıları açarak yolcuların inmesini sağladı. Otobüs alev alev yanarak küle döndü.

Olay nedeniyle büyük şok yaşayan sürücü Abasız, "İlk kez böyle birşey yaşadım.Ara sokkalradan birden saldırdılar. Araba doluydu.

Yukardan aşağıya geliyordum. Önümde arabalar vardı. Onlar özel arabalara bakmadı. Ara sokaklardan yüz, yüz elli kişilik grup saldırınca geri kaçtım. Ama imkan olmadı. Bir otobüse ikide taksiye vurdum. Geri gelseydim zaten kurtulurdum. O ara kapıları açtım. Herkes aşağı atladı. 30-35 kişi vardı. Kapıları açtım onlar indi" diye konuştu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliği alarak saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.(dha/Bulut Mülhim-İdris Tiftikçi)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  molotof

  ,

  çevre

  ,

  Araba

  http://www.radikal.com.tr/112951111295115

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şefler... - BaşkaBirşey

  Bu çocuklara bunları yaptıran Dev-Sol'un şeflerine sormak lazım. O otobüsün içindeki insanları ve ekmek parası için bir sürü insanın kahrını çeken o şöförü ve otobüsünü yaktırmaya çalışırken nasıl bir halk savaşı yürüttüğünüzü düşünüyorsunuz ve bunu yaparken siz nerede ne yapıyordunuz?

  Genc teroristler surecden rahatsiz - TosunBunu

  Anlasilan genc teroristler yeni gelisen surecden oldukca rahatsiz.Biz de variz,irade bizi de unutmasin bi mesaj da bize yollasin sinyali veriyorlar.Umalimki surec eski terorist (iradeli) yeni terorist (iradesiz) catismasi yaratmasin.

  ''ONUN DA ZAMANI GELECEK'' - Selimserincan

  Bu olaylar bana ''Vur de vuralım,öl de ölelim'' sözüne karşılık ''Onun da zamanı gelecek''cevabını verenleri hatırlatıyor.Çünkü barışı bozmaya çalışmak başka hiç kimsenin işine yaramaz.Bir kaç gündür Türkiye'nin her yanında pek de faal çalışıyorlar.Tıpkı 12 Eylül öncesi gibi.Yüzlerini de gizliyorlar,yüzsüzler !Benim anlamadığım polis o sırada ne iş yapıyor?Bunlardan birkaç tane yakalayıp deşifre edemez mi? Ama inanın halk onların kim olduğunu çok iyi biliyor zaten.Bunları yaptıkça daha da batıyorlar.Bunun asıl acısını seçimde barajı geçemeyince tadacaklar.

  içinde yolcular olan otobüs hk. - fgemak

  toplumun huzuru ve güvenliğini tehdit eden mala zarar veren bu şehir magandalarının tesbit edilip yakalanmaları ve hayatlarının dengesini bozacak cezalara muhatap olmalarını istiyoruz.

  Huzursuzluk çıkaranlar belli ! - güneydoğu

  Kandan beslenen partiler bugün özgürlüğün temellerinin atılmasını istemezler bunun için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır...bunun için herkes birlik olmalıdır onlara karşı...Bu ülkede Milliyetçiliği tek ırk olarak gören kibirli yaklaşımlarıyla dikkat çekmeye çalışan partiler gerçek haklarını bulacaklar...şuan cezaevlerinin yüzde 60 ı insanlık savaşı için giren kültürlü okuyan insanlarla dolu Türkiye de onların hepsinin çıkarılması gerekiyor...süne gibi kan emenler ve vatan sevgisi ile kendilerini gölgeleyen kesimlere ağırlaştırılmış cezalar verilmelidir...