İÇİŞLERİ BAKANI GÜLER: "Derhal inceleyeceğim, tasvip edilemez"

İÇİŞLERİ BAKANI GÜLER:
"Derhal inceleyeceğim, tasvip edilemez"
İÇİŞLERİ BAKANI GÜLER:
"Derhal inceleyeceğim, tasvip edilemez"
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK - yurdagul.simsek@radikal.com.tr / Arşivi

İçişleri Bakanı Muhammer Güler, Radikal muhabiriİsmail Saymaz’a gönderdiği “Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin” ifadelerinin de yer aldığı e-posta’yı değerlendirdi. Güler, olayla ilgili derhal gerekli incelemeyi yaptıracağını belirtirken, bu tür bir üslubu tasvip etmediklerini de söyledi.
Bakan Güler, e-posta konusunda Radikal’in sorularını yanıtladı. Derhal gerekli incelemeyi ve araştırmayı yaptıracağını vurgulayan Güler, “Burada eğer tehdit varsa, üslupta bir eksiklik varsa, valinin yapmaması gereken bir yaklaşım varsa, elbette bunu savunmayız, elbette ki gerekli ikazlarda bulunuruz. Ben görevlerin gerektirdiği üslubun ötesine geçen, amacını aşan ifadelerde bulunan kişi hangi görevde olursa olsun bunun yanında değilim. Bakın bunu açıkça söylüyorum. Bu zaten yapılmaması gereken bir konudur. Bakanlığımızın da görev anlayışına benim de sorumluluk anlayışımın çerçevesine uymayan bir şeydir. O nedenle de bunu inceleyeceğim, araştıracağım” diye konuştu. Güler, sıfatı ne olursa olsun herkesin kanun adamının gerektirdiği özeni göstermesinden yana olduğunu da vurguladı. 

E-posta TBMM kürsüsüne taşındı

Eskişehir Valisi Tuna’ının Radikal Muhabiri İsmail Saymaz’a gönderdiği e-mail Meclis’te de gündeme geldi. İstanbul Bağımsız milletvekili Levent Tüzel, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada Saymaz’ın görevini yaptığını söylerken Tuna tarafından ‘tehdit edildiğini’ söyledi ve Bakan Güler’i göreve çağırdı.