İçişleri Bakanı Muammer Güler: Devletin içinde farklı yapılar var

İçişleri Bakanı Muammer Güler: Devletin içinde farklı yapılar var
İçişleri Bakanı Muammer Güler: Devletin içinde farklı yapılar var
Çankaya Köşkü'nde düzenlenen ödül törenine katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, geçen hafta yapılan yolsuzluk operasyonuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler Köşk'teki ödül töreninde şunları söyledi: 

“Bu bir adli dava değil, siyasi algı davasıdır. Bunlar her şeyi kendi kafalarına göre yapmışlar. İnfazı da yapmışlar. Bunları geçmişte de yapmışlardı ama iki yanlış bir doğru etmez.

Ben operasyonun hemen ardından Başbakan’a ‘Gereğini yapacağım’ dedim. Kendisi de gereğini yapacağını söyledi.

Oğlumun evinde bulunan para sattığı villanın parasıdır, bütün evrakları vardır. Tüm delilleri belgeleriyle sunacağım.

İstihbarat müdürü adli kolluk personeli değildir. Memur suçlarına göre işlem yapılmak zorundadır.


Bakan Güler: O paralar evdeydi çünkü...

Cumhurbaşkanı'ndan yolsuzluk açıklaması


Daha ifadeler alınmadan dört Bakan için fezleke hazırlanıp polisin önüne konmuş. Kanunsuz hiçbir şey yapmadık. Hukuk ayaklar altına alınıyor.

Oğlum rüşvete aracılıktan tutuklandı. Bu dosya şantaj için hazırlanmış. İddialar asılsız.

Bana haber verilmeyebilirdi ama bu ülkenin Başbakan’ı var. Ben de hesap vereceğim, yanlış bilgi verenler de.

Evden çıkan paralarla ilgili belgeler savcılığa verildi.

Türkiye ’de devletin içinde farklı bir yapılanma var. Siyasi mühendislik yapılıyor. Amaç yerel seçimleri etkilemek."


  http://www.radikal.com.tr/1167808116780810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bakan beye farklı gelmesi normal... - _poseidon_

  Farklı yapılar derken, sanırım rüşveti kabul etmeyen, hükümetin her istediğinine "he" demeyen yapıları kastediyor olsa gerek...

  Bilmem ne devlet! - qommagene

  Bugünler de kendilerine dokununca paralel devlet diyenlere sanki bir süre önce KCK operasyonları yapılınca birileri daha paralel devletten bahsetmişti de kimse gıkını çıkarmamıştı.. Gündeme getirilmişti ama Kürtlere dokunduğu(Onbinlerce siyasi tutuklu) için kimse önemsememişti. Bugün ise cıyak ciyak bağırıyorlar..

  yiyin efendiler yiyin. - A.D

  demirel'ler,özallar,mesutlar,tansular ve eroğanlar.daha neler neler.aklıma tevfik firetin onlarça yıl önçe söylediği /yiğin efendiler yiyin.aksırınçaya kadar,tıskırınçaya kadar yiyin,siiri geliyor ve 100 yıl sonra bile hi,ç bir şeyin değişmediğini görüyoruz.

  AK PARTI DEVLETİ - BENCE DE

  Eskide Türkiye'de devlet partisine tepki vardı. Şimdi ise tam anlamıyla parti devleti mevcut. Komik olacak, parti devletinin içinde de paralel devlet varmış. Bunu Parti Başkanı, Sayın Başbakan ve bakanları söylüyor. Kardeşim, devleti ben mı yönetiyorum? Tabi ki sizin başka işleriniz var, devletle ilgilenmiyorsunuz...Evet daha çok ayakabı kutuları ile ilgileniyorsunuz?..

  kuş - Er960

  halk tabiri ile "ağzınla kuş tutsan nafile".Istifa etmediğin sürece , bu ülkeyi 3.lig sınıfına düşürüp itibarsızlaştırmaya da devam ediyorsunuz.

  Ne yani - Ari Zerdüst

  Yolsuzlugun olmadigini mi demek istiyorsun? Oglun o milyon dolarlari nasil kazandi.AKP yetkililerin elindeki servetlere nasil ulasildi.yatlar,özel ucaklar,tonlarca altin,sayisiz milyon dolarlik vilalar,sayisi beli olmiyan dgerli araziler,lüx oteller,futbol takimlari,sayisiz sirketler, Güney kürdistadaki petrol ortakligi vb.Bütün bunlar kazma ,kürek calisarak mi kazandiniz? ABD sadamda,Mübarekte ve esad'ta neyi gördü ise sizdende onu gördü ve gitmek zorundasiniz.Bunu hala anlamamissaniz bizim sucumuz ne? Kendin ettiniz,kendin buldunuz.Halktan caldiklariniz simdi boganizdan geliyor.

  ya - mona_noyan

  devlet içinde devlet olmaz diye diye oy topladınız. atamaların hepsini siz yaptınız şimdi de kendi atadıklarınızdan memnun mu değilisiniz anlamadık ki biz :(