İçişleri Bakanı'ndan Eskişehir Valisi'ne: Derhal inceleyeceğim

İçişleri Bakanı'ndan Eskişehir Valisi'ne: Derhal inceleyeceğim
İçişleri Bakanı'ndan Eskişehir Valisi'ne: Derhal inceleyeceğim
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Eskişehir Valisi'nin muhabirimiz İsmail Saymaz'a gönderdiği hakaret içeren mektupla ilgili 'Tasvip edilemez, derhal inceleyeceğim' dedi.
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK - yurdagul.simsek@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - İçişleri Bakanı Muhammer Güler, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ali İsmail Korkmaz davasının il dışında görülmesi yönünde görüş belirtmesini haberleştiren muhabirimiz İsmail Saymaz’a gönderdiği “Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin” ifadelerinin de yer aldığı e-posta’yı değerlendirdi.

Güler, olayla ilgili derhal gerekli incelemeyi yaptıracağını belirtirken, bu tür bir üslubu tasvip edilemeyeceğini de söyledi.

Bakan Güler, Eskişehir Valisi Tuna’nın, muhabirimiz Saymaz’a gönderdiği e-posta konusunda Radikal’in sorularını yanıtladı.

Eskişehir Valisi'nden muhabirimize 'mektup': Oğlum İsmail yine rahat durmuyorsun!

Derhal gerekli incelemeyi ve araştırmayı yaptıracağını vurgulayan Güler, “Burada eğer tehdit varsa, üslupta bir eksiklik varsa, valinin yapmaması gereken bir yaklaşım varsa, elbette bunu savunmayız, elbette ki gerekli ikazlarda bulunuruz. Ben görevlerin gerektirdiği üslubun ötesine geçen, amacını aşan ifadelerde bulunan kişi hangi görevde olursa olsun bunun yanında değilim. Bakın bunu açıkça söylüyorum. Bu zaten yapılmaması gereken bir konudur. Bakanlığımızın da görev anlayışına benim de sorumluluk anlayışımın çerçevesine uymayan bir şeydir. O nedenle de bunu inceleyeceğim, araştıracağım” diye konuştu.

Güler, sıfatı ne olursa olsun herkesin kanun adamının gerektirdiği özeni göstermesinden yana olduğunu da vurguladı.