İçişleri Bakanı'ndan Eskişehir Valisi'ne: Derhal inceleyeceğim

İçişleri Bakanı'ndan Eskişehir Valisi'ne: Derhal inceleyeceğim
İçişleri Bakanı'ndan Eskişehir Valisi'ne: Derhal inceleyeceğim
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Eskişehir Valisi'nin muhabirimiz İsmail Saymaz'a gönderdiği hakaret içeren mektupla ilgili 'Tasvip edilemez, derhal inceleyeceğim' dedi.
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK - yurdagul.simsek@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - İçişleri Bakanı Muhammer Güler, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ali İsmail Korkmaz davasının il dışında görülmesi yönünde görüş belirtmesini haberleştiren muhabirimiz İsmail Saymaz’a gönderdiği “Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin” ifadelerinin de yer aldığı e-posta’yı değerlendirdi.

Güler, olayla ilgili derhal gerekli incelemeyi yaptıracağını belirtirken, bu tür bir üslubu tasvip edilemeyeceğini de söyledi.

Bakan Güler, Eskişehir Valisi Tuna’nın, muhabirimiz Saymaz’a gönderdiği e-posta konusunda Radikal’in sorularını yanıtladı.

Eskişehir Valisi'nden muhabirimize 'mektup': Oğlum İsmail yine rahat durmuyorsun!

Derhal gerekli incelemeyi ve araştırmayı yaptıracağını vurgulayan Güler, “Burada eğer tehdit varsa, üslupta bir eksiklik varsa, valinin yapmaması gereken bir yaklaşım varsa, elbette bunu savunmayız, elbette ki gerekli ikazlarda bulunuruz. Ben görevlerin gerektirdiği üslubun ötesine geçen, amacını aşan ifadelerde bulunan kişi hangi görevde olursa olsun bunun yanında değilim. Bakın bunu açıkça söylüyorum. Bu zaten yapılmaması gereken bir konudur. Bakanlığımızın da görev anlayışına benim de sorumluluk anlayışımın çerçevesine uymayan bir şeydir. O nedenle de bunu inceleyeceğim, araştıracağım” diye konuştu.

Güler, sıfatı ne olursa olsun herkesin kanun adamının gerektirdiği özeni göstermesinden yana olduğunu da vurguladı.


  http://www.radikal.com.tr/1153628115362813

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Valiyken ben de böyleydim ehe ehe hadi büzme suratını Güngör. (M.G.) - subliminal

  İçişleri bakanının muhtemel eskişehir valisine söylediği ya da söyleyeceği cümledir. Herkes farkında şuan devlet tüm imkanlarıyla bu konuyu kapatmaya çalışacaktır. Otorite kaynaklı suç ortaya çıkması durumunda otoriteyi sarsacağından örtbas edilmektedir. Üzücü olan kısım insanlar kalın çizgilerle ikiye bölünüp doğru ve yanlışı görememekte (her iki taraf için geçerli) bu durumda bile Valinin zor duruma düşürülmesi yüzünden gazeteciyi suçlamaktadır. Valinin masumane bir mail attığı savunulmaktadır. Taraf tutar gibi parti tutmak algıyı köreltiyor.

  . - hasbhasb

  Eğer bu vali yakında terfi almazsa ben de bir şey bilmiyorum!

  Nasıl Kapatırız - Can Ercan

  Bu Bakanın demokrasi sicili gözönüne alınırsa,bu meseleyi nasıl kapatırım diye uğraşacak gibi.

  Valinin Bakanı - rockas

  Sorun sanki üslupmuş gibi gaz almaya çalışıyor. Bir vali gazeteciye haber yapmamasıyla ilgili olarak mail atamaz! Üslubun hiçbir önemi yok. Bakanın tutumu açıkça üslubu eleştirerek valinin eylemini desteklemektedir. Böyle bakana böyle vali. Yazıklar olsun bu tiranlara!

  HİÇ BİR ŞEY OLMAZ - SCHEF

  Gazete yayın yönetmenlerini toplayan,istemediği gazetecileri kovdurtan,medya üzerinde baskı uygulayan bizzat başbakan değil mi ?bu parti mensupları tıpkı bu vali gibi düşünmüyor mu ? o sebeple bu valinin kimse kılına dokunmaz.Gazeteci kendine dikkat etsin,hakkında dava açılıp,birde gazeteden atılmasın.

  Sizin valiniz... - citizen

  Sizin valiniz bay bakan...üstelik yalnız da değil. Bunun gibi onlarcası var valilik makamını işgal eden.

  ne olacak ki? - neroman

  bugüne kadar kimi cezalandırdınız, kimi görevden aldınız? melih gökçek bakanla pazarlık yaptı, hangi birine birşey oldu? artık kimse inanmıyor size...