İçişleri Bakanı'ndan Hürriyet'e 'geçmiş olsun'

İçişleri Bakanı'ndan Hürriyet'e 'geçmiş olsun'
İçişleri Bakanı'ndan Hürriyet'e 'geçmiş olsun'
İçişleri Bakanı Selami Altınok, Hürriyet'e saldırı konusunda, "Konunun ne olduğu önemli değil. Hukuk devleti ilkelerinden ödün veremeyiz. Kimsenin kendi cezasını kendi vermeye hakkı yok" dedi.

RADİKAL - İçişleri Bakanı Selami Altınok'un Hürriyet gazetesinin İstanbul 'daki merkezine yönelik dün gece yapılan saldırıya tepki gösterdiği ve Hürriyet gazetesine "geçmiş olsun" dileklerini ilettiği öğrenildi.

Hürriyet'e yönelik saldırı sırasında, Dağlıca saldırısının ardından Ankara 'da düzenlenen acil güvenlik toplantısında olan Bakan Altınok, zirveden sonra İstanbul Valiliği ile temasa geçti.

Bakan Altınok konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Asli görevimiz bu tür olaylar karşısında kamu güvenliğini sağlamaktır. Konunun ne olduğu önemli değil. Hukuk devleti ilkelerinden ödün veremeyiz. Kimsenin kendi cezasını kendi vermeye hakkı yok. Hukukun her şeyden önemli olması lazım. Elbette ki sizin görüşlerinizi beğenmeyebilirler, sizi sevmeyebilirler, silah ve şiddet olmadığı sürece protesto da edebilirler, ama hukukun verdiği haklara saygı göstermeleri lazım."

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin: Demokrasi tarihine kara bir sayfa

Hürriyet Dünyası'na saldırı


TGC Hürriyet'e yapılan saldırıyı kınadı