İçişleri Bakanlığı'ndan tokat ve kelepçe incelemesi

İçişleri Bakanlığı'ndan tokat ve kelepçe incelemesi
İçişleri Bakanlığı'ndan tokat ve kelepçe incelemesi
Beyoğlu'nda tartıştıkları üniversite öğrencilerine tokat atan polisler ile 'paralel yapı' iddiasıyla Manisa ve Eskişehir'de gözaltına türbanlı kadınlara kelepçe takılması olaylarıyla ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla İçişleri Bakanlığı'nca inceleme başlatıldı.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Beyoğlu’nda gençlere tokat atan polisler ile Manisa ve Eskişehir’de başörtülü kadınlara kelepçe takılması olaylarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı’na inceleme yapılması talimatı verdi.

Başbakan’ın talimatı çerçevesinde İçişleri Bakanlığı, müfettişler aracılığıyla ilgili polisler hakkında inceleme başlatacak.

AÇIĞA ALINDILAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de öğlen saatlerinde Beyoğlu’nda üniversiteli öğrenciye tokat atan ve darp eden polislerin açığa alındığını açıklamıştı.

GEREKLİ HASSASİYET GÖSTERİLSİN

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kamuoyuna da yansıyan görüntülerden sonra, güvenlik güçlerinin vatandaşlara uygunsuz yaklaşımı ve yürütülen soruşturmalar çerçevesinde gözaltına alınanlara gerekli usullere uygun hareket edilmediğine ilişkin inceleme başlatılması talimatı verdiği öğrenildi.

Başbakanlık kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, Davutoğlu'nun hangi soruşturma çerçevesinde olursa olsun herkesin kanunda belirtilen usuller çerçevesinde haklarının gözetilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi talimatını verdiği de kaydedildi.

Manisa'da gözaltı sayısı 27'ye çıktı