İçişleri: Eylem için gelen DHKP/C'li yakalandı

İçişleri: Eylem için gelen DHKP/C'li yakalandı
İçişleri: Eylem için gelen DHKP/C'li yakalandı
İçişleri Bakanlığı, DHKP/C üyesi Bulut Yayla'nın, eylem yapmak üzere Türkiye'ye girdikten sonra, 31 Mayıs günü Edirne'de yakalandığını açıkladı.

ANKARA - İçişleri Bakanlığı, DHKP/C üyesi Bulut Yayla'nın, eylem yapmak üzere Türkiye 'ye girdikten sonra, 31 Mayıs 2013 tarihinde Edirne'de yakalandığını açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Bulut Yayla'nın, kolluk birimlerine veya Türkiye'de bulunan yabancı ülke temsilciliklerine yönelik olarak önümüzdeki günlerde silahlı, bombalı veya canlı bomba türü bir eylem gerçekleştirmek üzere illegal yollardan Türkiye'ye giriş yaptığının değerlendirildiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; Bulut Yayla'nın, örgütün gençlik sorumlusu olarak üst düzey sorumluları ile irtibatlı olduğu, Türkiye genelinde 8-9 Mayıs 2012 tarihlerinde DHKP/C terör örgütüne yönelik olarak 11 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonun firarisi olduğu ve illegal yollardan Avrupa ’ya geçerek silahlı / bombalı eğitim aldığı öne sürüldü. Yayla'nın, kolluk birimlerine veya Türkiye'de bulunan yabancı ülke temsilciliklerine yönelik olarak önümüzdeki günlerde silahlı, bombalı veya canlı bomba türü bir eylem gerçekleştirmek üzere illegal yollardan Türkiye'ye giriş yaptığının değerlendirildiği belirtildi. Yayla, 3 Haziran 2013'te çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı ve yargılanmasının devam ettiği açıklandı.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/113661911366192

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Medya Ne ki .... Her şey yalan !!!! - ferhad71

  Bir hafta önce Yunan Hükümeti nin kendi eliyle teslim ettiği adam Emniyetimizin başarı hikayesi olmuş. http://www.halkinsesitv.com/index.php/acklamalar/10171-halkn-hukuk-buerosu-acklama.html

  bravo... - drozer

  Bravo... böylece Gezi eylemlerinin dış ve karanlık güçler tarafından yapıldığı kanıtlanmış oldu!.. :))