İçişleri teyakkuza geçti

İçişleri teyakkuza geçti
İçişleri teyakkuza geçti
Diyarbakır'da 3 kişinin öldüğü saldırılar sonrası İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin teyakkuza geçirildiği bildirildi.

RADİKAL - İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır ’da silahlı saldırı sonrası öldürülen İhya-Der Başkanı Aytaç Baran ve saldırı sonrası çıkan olaylarla ilgili olarak, “Vatandaşlarımızı bu tür provokasyonlarla karşı karşıya getirmeye çalışan benzer eylemlere karşı güvenlik güçlerimiz teyakkuza geçirilmiş, olay yerinde gerekli tedbirler alınmıştır” açıklamasını yaptı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

2 VATANDAŞ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

“Diyarbakır’da 09.06.2015 günü (dün) saat 14.20 sıralarında Yeni İhya-Der başkanı Aytaç Baran isimli vatandaşımız uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Saldırı sonrası Yeni İhya-Der taraftarları ile karşıt grup arasında çıkan çatışmada 2 vatandaşımız daha hayatını kaybetmiş, bir vatandaşımız da yaralanmıştır. Vatandaşlarımızı bu tür provokasyonlarla karşı karşıya getirmeye çalışan benzer eylemlere karşı güvenlik güçlerimiz teyakkuza geçirilmiş, olay yerinde gerekli tedbirler alınmıştır.

Olayın faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir. Olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşımıza da acil şifalar dileriz.”