İçki satış yasağı uygulamaya başlandı

İçki satış yasağı uygulamaya başlandı
İçki satış yasağı uygulamaya başlandı
Tüm Yurtta tekel bayilerine uygulanacak olan alkol satış yasağı saat 00:00'dan sonra uygulanmaya başlandı. Gece saatlerinde kepenkler bir bir kapanırken içki satışı yapan esnaf ise yeni uygulamadan dert yandı.

İSTANBUL - Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı 6487 sayılı yasa ile alkollü içkilerin 22:00 lie 06:00 saatleri arasında satışının yasaklandığı yasa saat 00:00'dan itibaren uygulanmaya başladı.

Saat 22:00'dan sonra alkol satışı yapan işletmelere 29 bin 303 lira ile 146 bin 527 liraya varan para cezası verileceği yasa, içki satan esnaf tarafından tepkiyle karşılandı. İşte içkideki o yasaklar


25 yıllık tekel bayi olduğunu söyleyen Ediz Sezer yeni uygulama ile dükkanda çalışanların sayısını azaltacağını belirterek, "Şimdi biz burada 3-4 kişi çalışıyoruz. Bizim için kötü oldu. Yapacak birşey yok. Çünkü sonuçta alkol satıyoruz. Bundan sonra 22:00'da kapatacağız. Elemanları çıkarmak zorunda kalacağız. Gazetelerden okuduğumuza göre 20-30 bin lira cezası varmış. Bu ceza caydırıcı bir ceza. Bu cezadan dolayı dükkanı kapatmak zorunda kalacağız. Yapacak bir şeyimiz yok bundan sonra elemanları çıkarıp ağabey kardeş iki kişi çalışacağız" dedi.

Bu uygulamadan dert yanan İsmail Haydar Dikmen isimli bir batandaş ise "Bu yasaya tamamen karşıyım. Ben gece 23.00'da işten çıkıyorum. Canım şu anda iki tane bira içmek istiyor ben nerde içeceğim. Şimdi ben kimseye içmeyene zorla iç demiyorum. Ben içmiyorsam kimsede bana karışmasın" dedi.

DHA - Hakan KAYA


  ETİKETLER:

  Abdullah Gül

  ,

  TBMM

  ,

  İstanbul

  ,

  bira

  ,

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  Gece

  ,

  lira

  ,

  esnaf

  http://www.radikal.com.tr/115008511500853

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - r11

  Tipik bir işgüzar akepe yasası...işi gücü bırakmış milletin ne yediği ne içtiğiyle uğraşan bu zihniyete tavsiyem,hırsızlarla,savaş çığırtkanlarıyla,din sömürücüleriyle ilgili yasalar çıkartmaları..

  BU YASAKLARIN DEVAMI VAR DAHA - pispor

  Bu yasakların sonucu tekel içki alkollü ne varsa zaman ile yasaklanıp kaldırılmasına kadar varacak bakın maliyeti belki beş lira olan bir rakının 70 liraya kadar bir yasak zeminle başladı olmadı şimdi saat 22.00 den sonra bu zamanla daha erken saatlere alınacak sonra bakkal şarküteri lokanta restoran gibi yerlerde de yasaklanacak sonrası aynen Sudi Arabistan İran Molla devleti gibi hepsi yasaklanacaktır Çünkü bu sistem artık Dindar nesil yetiştireceğim dedi buna alevisi sünnisi dahil ilk başlangıcı ankarada temeli atıldı Cami cem evi aşevi yatakhane ve toplam Osmanlı külliyesi

  Adam haklı beyler - lolanli

  İsmail abi haklı şimdi, adam 23:00 da çıkıyor. Canı içmek istiyor, ne yapsın? Zula mı yapsın eve?