İçki satışına 22.00-06.00 yasağı

İçki satışına 22.00-06.00 yasağı
İçki satışına 22.00-06.00 yasağı
İçki satışı saat 22.00'dan sonra yasak olacak. TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen içki yasaklarını düzenleyen yasa teklifine yeni bir ekleme yapıldı
Haber: NEŞE KARANFİL / Arşivi

ANKARAAKP ’li Nurettin Canikli’nin verdiği önergeye göre, içki satışı artık 22.00 ile sabah 06.00 arasında perakende olarak yapılamayacak. Turizm bölgelerindeki satışlar için de geçerli olacak sınırlamaya göre, bir turist saat 22.00’dan sonra içki almak istese de alamayacak.

DİZİLERE ‘BEHZAT Ç.’ AYARI

Aynı önergede, “televizyonlarda yayınlanan dizi, film ve müzik kiliplerinde alkollü içkileri özendirici görüntülere” yer verilmeyecek. Son dönemlerin popüler dizisi Behzat Ç. bu konuda özellikle muhafazakar kesimden tepki çekerken, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da dizilerdeki içki tüketimine ilişkin sık sık eleştirileri de bulunuyordu.


  http://www.radikal.com.tr/1134784113478432

  YORUMLAR
  (32 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne kadar ayyaş varmış be - kımızcı

  bizde içiyoz ama ne çok tepki var anlıyorum ki ayyaş keş çook türkiyede yasağın belli saatlerini vermişler tedbirli ol bak işine ama yok illa akp tepki olsun işimiz gücümüz.. yasaya uyun kardeşim müslüman ülkesinde yaşıyoruz atan ceddin deden gibi yaşa.yaşamazsan saygı dur

  mesele - kaşınan adam

  mesele içki değil,mesele bilinçli ve yavaş yavaş gasp edilen özgürlüklerimiz...

  Bağdad Halifesi içti, Konya Sultanı içti, Topkapı Padişahı içti, kimine de geçti! - izninizle

  “Ey iman edenler! Siz sarhoşken, ne söyleyeceğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın.” (Nisa, 4/43) - Bu mudur haram etme buyurusu? Güldürmeyin insanı.

  ... - r11

  akp'nin bu ülkeyi dini referanslarla yönettiği en baştan beri belli..sadece alkol yasağı değil,yüzlerce ilkokulun imam hatibe dönüştürülmesi,bazı bölgelerde türbansızlara uygulanan mahalle baskısı,..vs. bu kadar açık bir durumu ısrarla kabul etmeyen satılmış zihinli liboşlara,yetmez ama evetçilere selam olsun..fakat bu güruh unutmasınki iktidardaki zihniyet sizinde icabınıza bakmaya başladı ufaktan...ne denir,umarım en yakın zamanda hepiniz faşizm tarihinin karanlık sayfalarına gömülüp gidersiniz!

  Stok yapacaksınız mecburen - halukaka

  Türkiye'de yaşayanların, batılılar gibi içki kabineti olacak, mecburen. Ve sürekli el altında alkol bulundurduğunuz için alkol tüketiminiz azalmayacak ARTACAK. İsterse tümden yasak olsun. Bir şeyin yasak olması tüketimine engel değil (uyuşturucu kullanımı buna en basit örnek). Sadece yasaklar arttığında denetim zorlaşacak, kaçak artacak, sahte/kötü kalite üretim artacak, kontrolden çıkacak ve insanlar evde yapmaya yönelecekler (arabistanda evde alkol yapıldığı gibi). Yoksa biz alkolü komple yasaklı olduğu zamanlarda da içtik, bununla da gurur duyuyoruz. Sizin anlamanız da gerekmiyor!

  Yine dindarlaşmadım. - NormalAdam

  Boşuna uğraşmasınlar, dindarlaşmadım. Alkol satışı sadece haftanın bir günü bir saat boyunca yapılıyor olsa da dindarlaşmayacağım. Televizyonda alkolle alakalı bir şey göremeyince de dindarlaşmıyorum. Olmuyor yani genetiğimde yok, çabalamayın boşuna rahat bırakın beni.

  evvela kendin uy yasaklara - kelemterli

  benim adıma beni düşünüp yasak koyan zihniyetin zihnindekinden şüphelenmek lazım diye düşünüYORUM