'İçkiyi bırakmak' için doktoru bıçakladı...

İçkili olarak gittiği Bakırköy Ruh Sağlığı Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'alkolü bırakmak istediğini' söyleyen B.E., tedavi için alkolsüz gelmesini isteyen kadın doktoru bıçakladı.
Hastanenin...

İSTANBUL - İçkili olarak gittiği Bakırköy Ruh Sağlığı Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'alkolü bırakmak istediğini' söyleyen B.E., tedavi için alkolsüz gelmesini isteyen kadın doktoru bıçakladı.
Hastanenin Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) Polikliniği'ne önceki sabah saatlerinde giderek alkol tedavisi olmak istediğini söyleyen B.E.'nin, yapılan kontrolde 200 promile yakın alkollü olduğu anlaşıldı. Alkol almadığı bir gün yeniden gelmesi istenen B.E., akşam hastane bahçesinde gördüğü doktor M.İ.'yi, kendisini tedavi etmediğini öne sürüp bıçakla yaraladı. Yüzünden ve elinden yaralanan M.İ., Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. B.E. ise gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
'Alkolsüz gelmesi gerekiyor'
Yaralı doktoru hastanede ziyaret eden İstanbul İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Bakar, "Uygulama uyarınca muayene ve tedavi yapılması için polikliniğe alkolsüz gelinmesi gerekiyor. Zanlı hastane bahçesinde, elindeki bıçakla meslektaşımıza saldırıyor. Doktor hanımın genel durumu iyi. Hizmetlerimizin karşılığında böyle bir cevap almak istemiyoruz" dedi.